Pagrindiniai autoriai ir jų kūriniai: tema, problema


Tema problema autorius ir kūrinys kokia tema analizuojama? TEMA. Problema. Autorius ir kūrinys. Kokia tema analizuojama? Kaip problema sprendžiama?


Poemoje gamta atlieka didaktinę funkciją. Gamta moko kuklumo, pamaldumo, darbštumo (visa tai galima pastebėti kuomet yra aprašomi paukščiai, kurie ir atspindi šias vertybes, šiuos pamokymus. Lakštingala – kuklumas, dėl jos skurdaus apdaro, kuklios išvaizdos. Gandras – darbštumas, nes atstato namus. Paukščiai pasirinkti mokyti pamaldumo, nes jie yra arčiausiai Dievo). Poemoje minimos gamtos centras – Saulė, nes nuo jos priklauso tiek žmogaus, tiek gamtos ritmas. Apšvietos epochos poemoje gamta yra personifikuojama, naudojama daug epitetų, perkeltinės prasmės žodžių.

Poemoje vaizduojama gamta, kurios jau nebėra, ji išnaikinta. Girai išauga tarsi į laisvo gyvenimo simbolį. Vaizduojama kaip miškas keičiasi, nyksta ir vėl atauga, todėl gamta yra sugretinama su tėvyne. Poemoje gamta siekia pagonybės laikus ir baigiasi carinių pareigūnų savivalės aktu. Poemoje medžiai yra siejami su dramatišku likimu (Eglė, sedulėlė, jos siejamos su tautosaka). Gamtos vaizdavime atsispindi tautosakos motyvai (išryškėja pasaka „Eglė žalčių karalienė“). Atskleidžiamas stiprus ryšys tarp žmogaus ir gamtos. Žmogaus ir gamtos dvasinis ryšys padeda atskleisti tautinio charakterio bruožus.

Anot A.Baranausko, žmogaus santykis su gamta kito radikaliai. Jau kūrinio pradžioje yra įžvelgiamas senojo miško lyginimas su dabartiniu, teigiant, kad miškas yra nebetoks gražus bei turtingas:

Romane gamta nebėra tokia svarbi, ji yra naikinama (miškas – tik pasipelnymo šaltis). Miško naikinimas yra fatališkai siejamas su kūrinio veikėjų likimais.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (950 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamilė
  • Pagrindiniai autoriai ir jų kūriniai: tema, problema
    10 - 2 balsai (-ų)
Pagrindiniai autoriai ir jų kūriniai: tema, problema. (2020 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-autoriai-ir-ju-kuriniai-tema-problema.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 01:03
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo