Pagrindiniai benzino techniniai parametrai


Transporto referatas.

Pagrindiniai benzino techniniai parametrai. Frakcinė sudėtis. Bešvinio automobilinio benzino. 95 , 98 B. 95 , 98 C. 95 , 98 D. Benzino virimo pradžios ir 10 proc. tūrio išvirimo temperatūros. Proc. tūrio išvirimo temperatūra. Benzino virimo pabaigos temperatūra. Oktaninis skaičius. Korozinis benzino aktyvumas. ES kokybės reikalavimus atitinkantis benzinas. Benzinas su multifunkciniais priedais. Šiuolaikiniai dyzeliniai degalai. Dyzelino rūšys pagal klimatinius laikotarpius. Arktinis dyzelinas. Dyzelinas su multifunkciniais priedais. Suskystintos automobilinės dujos.


Šiuolaikiniai dyzeliniai degalaiPaskutiniais metais atsinaujinant dyzeliniu degalus naudojančio autotransporto parkui ir vis tobulėjant dyzeliniams varikliams, keičiasi ir dyzelino kokybės reikalavimai. Nauji dyzeliniai varikliai yra galingesni, sunaudoja mažiau degalų, jų išmetamos dujos yra ne tokios toksiškos – mažiau teršiama aplinka. Todėl dyzeliniai varikliai plačiau pradėti naudoti ne tik sunkvežimiuose bei kitokioje technikoje, bet ir lengvuosiuose bei mažuose komerciniuose automobiliuose.

Per paskutinius 15-20 metų smarkiai padidėjo automobilių technikos dyzelinio kuro gamyba bei vartojimas. Dyzeliniai varikliai, palyginti su karbiuratoriniais, yra galingesni, sunaudoja mažiau degalų, jų išmetamos dujos yra ne tokios toksiškos. Dėl to pastaruoju metu dyzeliniai varikliai naudojami ne tik sunkvežimiuose bei kitokioje sunkiojoje technikoje, bet ir lengvuosiuose automobiliuose.

Pastaruoju metu ir Lietuvoje dyzelino kokybės standartų reikalavimai keičiasi. Lyginant su ankstesniais, dabar reglamentuojamas gerokai mažesnis sieros kiekis, didesnis cetaninis skaičius, griežtesni reikalavimai vandens ir teršalų kiekiui, taip pat reglamentuojamos tepumo savybės. Šis rodiklis ypač aktualus dyzelinams, kur sieros kiekis yra mažesnis nei 0,05 proc., nes, sumažėjus sieros junginių, kurie turi tepumo savybių, kiekiui, tenka šią dyzelino funkciją kompensuoti kitokiais priedais. Dyzelinams taip pat nustatytas savas kriterijus, pagal kurį jie skirstomi į klases — ribinė filtruojamumo temperatūra.

  • Transportas Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Aleksandras
  • 8 puslapiai (3414 žodžių)
  • Transporto referatai
  • Microsoft Word 16 KB
  • Pagrindiniai benzino techniniai parametrai
    10 - 2 balsai (-ų)
Pagrindiniai benzino techniniai parametrai. (2016 m. Balandžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-benzino-techniniai-parametrai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:10