Pagrindiniai elektroninio leidinio dizaino principai


Pagrindiniai elektroninio leidinio dizaino principai. El. leidinio komponavimas (kompozicija). Komponavimas (lot. compositio - išdėstymas, sukūrimas) - skelbimo. Uždaroji kompozicija. Statiška racionali. Atviroji kompozicija. Ekspresyvi, dinamiška. Jos elementai dėstomi išcentrinėmis kryptimis arba tolygiai. Kompozicija gali būti. Paprasta ir sudėtinga vertikali ir horizontali. Teksto, šriftų kompozicija. Vertinant šriftų kompoziciją naudojami tokie terminai kaip aiškumas. Leidinio fonas ir spalva. Leidinio kokybė bei efektyvumas priklauso nuo jų spalvinio sprendimo. Informatyvios plokštumos plotas kompoziciniame lape gali būti optiškai gerokai mažesnis už fono plokštumą. Pastebėta, kad kai kuriuos spalvinius derinius žmonės vertina. Spalviniai kontrastai dažnai naudojami reklamoje ir leidiniuose raudona ir žalia. Kontrastingos spalvos paryškina viena kitą. Labiausiai krinta į akis juodas šriftas geltoname fone.

Statiška, racionali, taisyklinga. Jos elementus grupuojant centriškai apie pagrindines vaizdo ašis bei taškus, sukuriamas darnos, stabilumo, užbaigtumo įspūdis.

Paprasta ir sudėtinga; vertikali ir horizontali; statiška ir dinamiška; simetriška ir asimetriška;.

Vertinant šriftų kompoziciją naudojami tokie terminai kaip: aiškumas, tikslumas, skaitomumas ir t.t. Jie atspindi tvarkos buvimą, eiliškumą, atskirų dalių tarpusavio ryšį.

Pastebėta, kad kai kuriuos spalvinius derinius žmonės vertina, kaip harmoningus, malonius, gražius: raudona ir oranžinė; oranžinė ir geltona; mėlyna ir žalia; melsva ir violetinė.

Spalviniai kontrastai dažnai naudojami reklamoje ir leidiniuose: raudona ir žalia; oranžinė ir melsva; geltona ir mėlyna.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 428 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (291 žodžiai)
  • Vilius
  • Pagrindiniai elektroninio leidinio dizaino principai
    10 - 9 balsai (-ų)
Pagrindiniai elektroninio leidinio dizaino principai. (2015 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-elektroninio-leidinio-dizaino-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:50
×