Pagrindiniai finansiniai rodikliai


Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakulteto ekonomikos katedros buhalterinės apskaitos studijų programa. Pagrindiniai finansiniai rodikliai. Padrindiniai finansiniai rodikliai. Efektyvumo finansiniai rodikliai. Likvidumo mokumo rodikliai. Finansinio sverto rodikliai. Investicijų grąžos rodikliai.


Norint priimti teisingus ekonominius sprendimus, reikalinga patikima informacija. Įmonės savininkui reikia žinių, kad jis galėtų sukurti savo įmonės plėtros strategiją, taktiką, pagerinti jos veiklą. Gauti patikimos informacijos suinteresuoti ir tiekėjai, ir pirkėjai, investuotojai, įmonės bei organizacijos, turinčios verslo ryšių su kontroliuojama įmone. Tam pasitelkiama finansinės atskaitomybės teisingumo ir patikimumo kontrolė, kuri tradiciškai vadinama auditu.

Dažnai įmonės samdo audito įmonę ne tik ataskaitiniams metams pasibaigus, bet ir darbui per visus metus. Auditorius reikalingas tam, kad patikrintų apskaitos duomenis ir tarpinių ataskaitų teisingumą bei ištirtų kai kuriuos finansinės apskaitos rodiklius.

Efektyvumo rodikliai parodo kaip įmonė sugeba valdyti savo turtą ir įsipareigojimus.

Atsargų apyvartumas. Parodo kiek dienų kapitalas būna įšaldytas į atsargas.

Pirkėjų skolų apyvartumas. Rodo kiek vidutiniškai laiko klientai delsia apmokėti sąskaitas. Jeigu pirkėjų skolų apyvartumas labai didelis – tai galėtų būti signalas, kad klientai turi daug skolinių įsipareigojimų ir yra nemokūs.

Bendras padengimo koeficientas. Dar vadinamas trumpalaikiu likvidumu, nes parodo ar įmonė sugebės atsiskaityti su kreditoriais vienų metų laikotarpiu.

Pinigų padengimo koeficientas. Nurodo ar įmonė turi pakankamai grynųjų pinigų tam, kad padengtų savo įsipareigojimus. Kuo šis koeficientas didesnis, tuo geriau.

Finansinis svertas yra kiek įmonė naudoja skolintų lėšų ir kokią įtaką tai daro įmonės veiklai, apskaičiuojamas kaip įsipareigojimų ir kapitalo santykis.

Šis rodiklis parodo galimybę uždirbti pelną. Pelningumas priklauso nuo dviejų veiksnių- pajamų ir sąnaudų. Kuo įmonė gauna didesnes pajamas, tuo geriau geba tvarkytis su sąnaudomis ir rodikliai bus geresni.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (983 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Pagrindiniai finansiniai rodikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Pagrindiniai finansiniai rodikliai. (2018 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-finansiniai-rodikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 24 d. 17:55
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo