Pagrindiniai įmonės ekonominės veiklos rodikliai


Pagrindiniai įmonės ekonominės veiklos rodikliai. Pagrindinės rodiklių grupės. Pelningumo (rentabilumo) rodikliai. Pelningumo rodikliai. Įmonės pelningumo rodikliai – vieni iš dažniausiai naudojamų ir labiausiai suprantamų rodiklių. Likvidumo rodikliai. Mokumas arba likvidumas – įmonės sugebėjimas padengti trumpalaikius ir ilgalaikius įsipareigojimus. Finansų struktūros rodikliai. Finansų struktūros rodikliai parodo ar optimaliai naudojamas turtas. Veiklos efektyvumo rodikliai. Veiklos efektyvumo rodikliai padeda išsiaiškinti kaip yra valdomos įmonės nuosavos ir skolintos lėšos. Rinkos vertės rodikliai. Bankrotas. Bankrotas - nemokios. Bankroto tikimybė. Bendrojo likvidumo koeficientas. Altmano modelis. Z =. Jei Z < už 1,8, tai bankroto tikimybė labai didelė.

Mokumas arba likvidumas – įmonės sugebėjimas padengti trumpalaikius ir ilgalaikius įsipareigojimus. Įmonės mokumas atspindi jos finansinę būklę. Kreditoriams ir investuotojams labai svarbu, kad įmonė būtų moki ir pelninga.

Z = 1,2 x1 + 1,4 x2 + 3,3 x3 + 0,6 x 4+ 0,999 x5 X1 = apyvartinio kapitalo santykis su įmonės turtu; X2 = nepaskirstyto pelno santykis su įmonės turtu; X3 = pelno iki apmokestinimo santykis su įmonės turtu; X4 = nuosavo kapitalo rinkos vertės santykis su įsipareigojimais; X5 = pardavimo pajamų santykis su įmonės turtu.

Jei Z < už 1,8, tai bankroto tikimybė labai didelė; Jei Z yra nuo 1,81 iki 2,7, tai bankroto tikimybė didelė; Jei Z yra nuo 2,8 iki 2,9, tai įmonei galimas bankrotas; Jei Z >3, tai bankroto tikimybė labai maža.

  • Verslas Skaidrės
  • MS PowerPoint 65 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (306 žodžiai)
  • Antanas
  • Pagrindiniai įmonės ekonominės veiklos rodikliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindiniai įmonės ekonominės veiklos rodikliai. (2014 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-imones-ekonomines-veiklos-rodikliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:54
×