Pagrindiniai jūriniai kanalai. optimalūs jūrų keliai


Įvadas. Panamos kanalas. Sueco. Kylio. Laivybiniai kanalai. Optimalūs jūrų keliai. Literatūra.

Optimaliausias jūrų kelias yra tas kelias kuriuo krovinys yra pristatomas iš taško A i tašką B greičiausiai ir saugiausiai. Svarbiausius jūrų kelius lengviausiai nustatyti pagal tai kiek juo pervežama krovinių. Pusė visų jūrinių pervežimu atitenka Europai ir Š. Amerikai. Tai reiškia, kad pagrindinis ir didžiausias jūrų kelias yra tarp Europos Šiaurės jūroje ir Š. Amerikos uostų. Vienas iš didžiausių uostų Europoje Roterdamo uostas- Olandijoje, Amerikoje- Niujorko. Tarp uostų Amerikoje ir Europoje daugiausiai gabenamos prekės tuo tarpu tarp uostų Azijoje, Tolimuosiuose Rytuose, Afrikoje daugiausia žaliavos. Tai irgi turi įtakos jūriniams keliams.

Jūriniai keliai pastoviai yra modernizuojami, atnaujinami ir vystomi. Įtakos tam turi statomi vis didesnio tonažo laivai, povandeniniai laivai, laivai ant oro pagalviu. Taip pat įtakos jūrinių kelių vystymuisi turi vis kintantys pasaulio prekybos mąstai. Pasirenkant jūrų kelia yra atsižvelgiama:

*privalomos trasos,

*rekomenduojami keliai arba kelių atkarpos,

*kelias kuri pasirenka laivo kapitonas.

Prie privalomu trasų pirmiausiai priskiriami farvateriai ir vietos su sunkiomis navigacinėmis sąlygomis. Rekomenduojami keliai yra kai pasirenkamos vienodos optimaliausios visiems laivams plaukimo sąlygos.

  • Laivyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 412 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1671 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Pagrindiniai jūriniai kanalai. optimalūs jūrų keliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindiniai jūriniai kanalai. optimalūs jūrų keliai. (2015 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-juriniai-kanalai-optimalus-juru-keliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:54
×