Pagrindiniai komunikacijos modeliai: linijinis modelis


Pagrindiniai komunikacijos modeliai linijinis modelis. Modelis – tai supaprastintas grafinis tikrovės fragmento atvaizdavimas. K. Deutsch nurodo keletą modelių naudojimo visuomenės moksluose privalumus. Komunikacijos proceso modeliai būna įvairūs. Pats pirmiausias ir primityviausias komunikacijos modelis buvo sukurtas 1949m. inžinierių Shannono ir Weaverio. Linijinio komunikacijos modelio schema. Pagal šį komunikacijos modelį siuntėjas užkoduoja idėjas.

Komunikacijos proceso modeliai būna įvairūs, tačiau visiems yra būdingas tų pačių pagrindų, komponentų sąveika. Pagrindiniai komunikacijos modelių elementai: Siuntėjas Gavėjas Pranešimas.

Pagal šį komunikacijos modelį siuntėjas užkoduoja idėjas, mintis ir tam tikrą pranešimą kanalu perduoda juos gavėjui, kuris informaciją iškoduoja. Žinoma yra skirtingų perdavimo kanalų, kurie gali skirtingai įtakoti gavėjo reakciją į pranešimą. Tačiau linijiniame modelyje būna neišvengiamai triukšmas, kuris gali atsirasti bet kokioje komunikacijos fazėje. Išorinis triukšmas – tai veiksniai gavėjo išorėje, atitraukiantys jo dėmesį ir sunkinantys pranešimo suvokimą. Taip pat vadovaudamiesi linijiniu modeliu turėtumėm manyti, kad visa komunikacija vyksta tik į vieną pusę (nuo gavėjo iki siuntėjo), jog gavėjas ir siuntėjas yra visiškai atskiri komunikacijos akte dalyvaujantys individai.

  • MS PowerPoint 245 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (333 žodžiai)
  • Asija
  • Pagrindiniai komunikacijos modeliai: linijinis modelis
    10 - 4 balsai (-ų)
Pagrindiniai komunikacijos modeliai: linijinis modelis. (2014 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-komunikacijos-modeliai-linijinis-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 05:39
×