Pagrindiniai oro valymo nuo mechaninių teršalų metodai ir įrenginiai


Įvadas. Mechaninių teršalų valymas iš oro. Kietųjų dalelių dulkių ir aerozolių charakteristika. Oro apsauga nuo kietųjų dalelių (dulkių). Dulkių (kietųjų dalelių) gaudytuvai. Šlapieji dulkių valymo iš dujų (oro) metodai ir aparatai. Išvados. Literatūra.

Sūkuriniai gaudytuvai (6 pav). Šiuose gaudytuvuose dulkės nusodinamos, kaip ir ciklonuose, išcentrinės jėgos, tačiau juose yra du sūkuriniai srautai –vidinis ir išorinis (Denafas, 2000 a).

Valomas oras pirmiausia patenka į grūdėtojo filtro (10 pav) pirmąją sekciją 2, kuri užpildyta 24–26 mm dydžio grūdeliais. Iš oro išvalomos stambios dalelės, vėliau oras patenka į antrąją sekciją 3, užpildytą 18–20 mm dydžio grūdeliais.Trečiojoje sekcijoje 4, kurioje grūdelių dydis siekia 10–12 mm, iš oro išvalomos smulkios dulkės. Sugautosios dalelės patenka į bunkerį 9. Grūdeliai regeneruojami vibratoriumi 7. Filtro efektyvumas siekia 75 %, valant orą nuo dulkių, kurių skersmuo didesnis kaip1,5 μm (Baltrėnas P ir kt., 2008).

Jame valomas oras pradeda skaidytis, o toliau patenka į pirminio valymo filtrą 1, sudarytą iš trijų tankaus metalinio tinklelio sluoksnių. Filtre sulaikomos maždaug 50μm dydžio dalelės. Vėliau oro srautas patenka į jonizatorių 2, kuriame dalelės įelektrinamos, tada į kolektorių 3, kuriame dalelės nusėda. Už kolektoriaus yra įrengtas apsauginis filtras 4, sudarytas iš kelių metalinių tinklelių arba aktyviosios anglies filtro, kuris papildomai išvalo orą nuo kenksmingų dujų ar kvapų (Baltrėnas P ir kt., 2008).

Dulkėgaudžiai su judančia įkrova (18 pav) yra efektyvesni negu putų aparatai. Juos e įkrova yra tuščiaviduriai ir vientisi rutuliai iš polimerinių medžiagų, stiklo arba akytos gumos. Įkrovos gali būti įvairios formos (žiedai, balneliai ir kt.). Įkrovos medžiaga būna mažesnio tankio už oro ir skysčio tankį, kad galėtų laikytis pakibusi tame mišinyje. Dulkėgaudžiuose su judančia įkrova oro srauto greitis siekia 5– 6 m/s ir 2– 3 kartus viršija greitį putų aparatuose (Švenčianas P., 1994).

Smūginiai - inerciniai dulkių gaudytuvai. Tokiuose aparatuose valomo oro srautas kontaktuoja su skysčiu dėl atsimušančio į skysčio paviršių srauto. Vienas iš papraščiausių tokios rūšies gaudytuvų yra dulkių gaudytuvas su centriniu nuleidžiamuoju vamzdžiu (19 pav). Šiame aparate nevalytas oro srautas dideliu greičiu atsimuša į skysčio paviršių, 180° kampu pakeičia judėjimo kryptį ir išvalytas išteka pro 4 vamzdį (Švenčianas P., 1994).

Greituminiai dulkių valytuvai–tai efektyviausieji mikroninių ir submikroninių dulkių iš oro (dulkių) valymo aparatai. Dujų (oro) srauto greitis juose siekia nuo 60 iki 150m/s. Greituminiams dujų valytuvams priskiriami (21 pav): Venturi skruberiai, diafragminiai (droseliniai skruberiai), skruberiai su slankiąja diskine sklende (Švenčianas P., 1994).

Sužinojau šių teršalų valymo metodų pranašumus ir trukumus lyginant vienus su kitais.

Sužinojau, kad patys efektyviausi mechaninių teršalų iš oro valymo aparatai - greituminiai dulkių valytuvai.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 1508 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (4210 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Pagrindiniai oro valymo nuo mechaninių teršalų metodai ir įrenginiai
    10 - 7 balsai (-ų)
Pagrindiniai oro valymo nuo mechaninių teršalų metodai ir įrenginiai. (2014 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-oro-valymo-nuo-mechaniniu-tersalu-metodai-ir-irenginiai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:37
×