Pagrindiniai prekių kilmės įrodymo dokumentai jų rūšys bei klasifikavimas


Įvadas. Prekių kilmės sąvoka. Nepreferencinė (nelengvatinė) prekių kilmė. Nepreferencinės prekių kilmės įrodymo dokumentai. Preferencinė (lengvatinė) prekių kilmė. Preferencinės prekių kilmės įrodymo dokumentai pagal dvišalius preferencinius susitarimus. Išvados. Naudota literatūra.

Siunčiant prekes ar kitas įvairias siuntas mums reikia gauti prekių kilmės dokumentą – sertifikatą. Bendros formos prekių kilmės sertifikatus Lietuvos Respublikoje išduoda Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Šį sertifikatą gali gauti kiekviena prekių siunta. Prekių kilmės sertifikatai išduodami prekėms, eksportuojamoms už ES muitų teritorijos ribų, tačiau galima išduoti sertifikatus prekėms, parduodamoms į kitas šalis – ES nares. Sertifikatus išduodanti institucija privalo saugoti paraiškas sertifikatams gauti ne mažiau kaip dvejus metus. Ši sertifikatų sistema naudojama tam, kad apsaugotų žmonių turtą ir prižiūrėtų, kad nebūtų pažeisti įstatymai gabenant netinkamus siuntinius. Tam kad prekės būtų gabenamos patikimai yra įteisintas patikimojo eksportuotojo asmuo, kuris eksportuodamas prekes iš Bendrijos muitų teritorijos užtikrina jų saugumą ir privatumą.

Prekių kilmė – viena iš tarptautinės prekybos ir muitų teisės kategorijų, apibrėžianti ekonominę prekės pilietybę tarptautiniu mastu arba nurodanti tautinį produkto šaltinį. Supaprastintai prekės kilmę nurodo valstybė ar regionas, kuriame prekė buvo išgauta arba pagaminta. Tačiau būtinas dalykas į kurį reikia atkreipti dėmesį tai, kad kilmės taisyklės yra naudojamos prekės „ekonominės“ o ne geografinės pilietybės nustatymui, nes laikoma, jog geografinė prekės pilietybė (t.y. šalis, iš kurios prekė yra atgabenama iki galutinio tikslo) negali tiesiogiai suteikti prekei būtent tos šalies kilmės. Dėl šios priežasties muitų teisėje yra vartojama sąvoka prekės kilmės įgijimas.

Prekės kilmės nustatymas – priklauso nuo jos apribojimų, draudimų ar lengvatinių taikymas, muito tarifui dydis ir netarifinių priemonių taikymas. Todėl gebėjimas nustatyti prekės kilmę yra svarbus ne tik siekiant įgyvendinti Bendrijos muitų sąjungos tikslus, bet ir tarptautinius susitarimus GATT, susijusius su rinkų reguliavimu, verslo, prekybos ir konkurencijos skatinimu.

Pasaulio prekybos organizacijos Bendrasis susitarimas dėl muitų tarifų ir prekybos bei Europos Bendrijos Muitinės kodekso antrasis skyrius numato dvi prekių kilmės rūšis- nepreferencinė prekių kilmė (kitaip nelengvatinė) ir preferencinė prekių kilmė (kitaip-lengvatinė). Preferencinė prekių kilmė galima nustatyti dviem būdais:

Lengvatinė kilmė yra susijusi su tam tikrų lengvatų taikymu atitinkamoms prekėms. O nepreferencinę prekių kilmę tūrinčioms prekėms gali būti taikomos įvairios tarptautinės prekybos

netarifinės priemonės. Prekybos draudimai ir apsaugos priemonės, tarifinės kvotos, kiekybiniai apribojimai, vešieji pirkimai, kilmės žymėjimas. Nelengvatinės prekių kilmė taip pat nustatoma ir statistiniais ar prekių žymėjimo tikslais.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2364 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Pagrindiniai prekių kilmės įrodymo dokumentai jų rūšys bei klasifikavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Pagrindiniai prekių kilmės įrodymo dokumentai jų rūšys bei klasifikavimas. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-prekiu-kilmes-irodymo-dokumentai-ju-rusys-bei-klasifikavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 10:18
×