Pagrindiniai socializacijos veiksniai darantys įtaką ugdymui ir ugdymuisi


Įvadas. Socializacija ir socialinis ugdymas. Socializacijos procesas ir jo samprata. Socialinio ugdymo samprata. Socializacijos veiksniai darantys įtaką ugdymui ir ugdymuisi. Šeima kaip socializacijos branduolys. Mokykla socialinės pagalbos koordinatorė. Kultūra kaip žmogaus socializacijos sfera. Bažnyčia ir žiniasklaida kaip socializacijos veiksniai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas - atskleisti pagrindinius socializacijos veiksnius, darančius įtaką ugdymui ir ugdymuisi.

Kalbant apie socialinio ugdymo reikšmę visuomenei, turima galvoje ne atskiri individai, bet visa visuomenė, tauta, bendruomenė, tam tikros socialinės grupės, gyvenančios tą patį gyvenimą laiko ir erdvės atžvilgiu ir turinčios tas pačias vertybines orientacijas, elgsenos stereotipus, kultūros palikimą. Apie ugdymą kalbama kaip apie dar vieną žmonių sutelktumo būdą.

Socialinę visuomenės tvarką vaikas didžia dalimi sužino klasėje, t. y. aplinkoje, kurioje orientuojamasi pagal mokytojo pastabas, pažangumo rodiklius, pažymius, už mokymąsi, diagramas, bendraklasių vertinimus, nuomonę apie save pačius. „Kas perskaitė daugiausiai knygų?“ „Tik gražiausiai parašytus darbus parodysime tėveliams susirinkime." Vertinimas prisideda prie socializacijos, nes vadovaudamiesi vertinimo kriterijais išmokstame visuotinai priimtų standartų ir normų.

Jei šeima kartu su mokykla solidariai skiepija vaikui teisingumo, padorumo, moralumo ir pilietines vertybes, tai dažniausiai vaiko socializacijos procesas vyksta be didesnių sutrikimų. Mokykla yra viena iš pagrindinių socializacijos veiksnių, turinti įtakos vaiko gabumų vystymuisi, jo socialinei raidai, profesijos pasirinkimui, nes mokykla turi išskirtinę padėtį – ji koordinuoja visus visuomeninius socialinius veiksnius, veikiančius ugdytinį. Todėl mokykla privalo atsižvelgti į mokinių interesus, nevienodus gabumus ir polinkius, skirtingas supančios aplinkos sąlygas.

Pagrindiniai socializacijos proceso veiksniai - šeima, mokykla, religija ir visuomenės informavimo priemonės.

Religija, žiniasklaida žmogui ne tik suteikia bendruomeniškumo jausmą plačiąja prasme, ji ugdo socialumo jausmą pagrindiniais socialinės atsakomybės, baimės, atpildo aspektais.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3112 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tori
  • Pagrindiniai socializacijos veiksniai darantys įtaką ugdymui ir ugdymuisi
    10 - 2 balsai (-ų)
Pagrindiniai socializacijos veiksniai darantys įtaką ugdymui ir ugdymuisi. (2018 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-socializacijos-veiksniai-darantys-itaka-ugdymui-ir-ugdymuisi.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 17:55
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo