Pagrindiniai streso įveikimo būdai


Įvadas. Streso sąvoka. Stresoriai. Streso reakcijos. Streso įveikimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

1.Stresas – tai didesni nei įprasta reikalavimai asmeniui ir dėl to kylanti grėsmė jo gerovei bei mėginimai įveikti tą grėsmę.

2.Frustracija – nemaloni psichinė būsena, kuri atsiranda susidūrus su vidiniais arba išoriniais trūkdžiais siekiant tikslo.

3.Stresoriai gali būti fiziniai ir psichologiniai. Pagrindiniai fiziniai stresoriai, įtakojantys streso atsiradimą, yra ypatingi temperatūros pokyčiai, įtemptas darbas, virusų invazija, fizinis sužeidimas, o psichologiniai – frustracija, spaudimas, nuobodulys, trauma, konfliktai, gyvenimo pasikeitimai.

4.Streso reakcija turi tris fazes: aliarmo reakcija (sutelkti jėgas), pasipriešinimo reakcija (įveikti stresą) ir išsekimo reakcija (jei stresorius ilgai veikia, jėgos išsenka).

5.Streso įveika – tai pastangos sumažinti streso reakcijas ir neigiamą streso poveikį.

6.Streso išvengti neįmanoma, reikėtų keisti pasaulėžiūrą, įpročius, pradėti pozityviai mąstyti ir laikytis sveikos gyvensenos nuostatos. Nustatyta, kad mažiausiai pasiduoda stresui santūrūs žmonės, tie kurių protas ir jausmai nesipjauna, o gražiai sutaria, kurie įsitikinę, jog jėgos šaltinio, reikalingo patirti pasisekimą, reikia ieškoti savyje, o ne kur nors kitur. Kai įgyvendinsime bent kelis iš šių aprašytų punktų, tai būsime atsikratę streso, atsipalaidavęs ir gerai nusiteikęs, užkrėsime gera nuotaika kitus, gerai seksis darbas, geriau sugebėsime susikaupti, daug kas palengvės, pastebėsime, jog pasidarė daug paprasčiau bendrauti su kitais žmonėmis.

7.Pagrindiniai streso įveikimo būdai: kontrolės jausmas, išankstinis pasiruošimas, tikslo pakeitimas, optimizmas ir išmintis, socialinės paramos.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (3413 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Pagrindiniai streso įveikimo būdai
    10 - 4 balsai (-ų)
Pagrindiniai streso įveikimo būdai. (2013 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-streso-iveikimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:22
×