Pagrindiniai teismų nepriklausomumo principai


Jungtinės tautos pagrindiniai teismų nepriklausomumo principai. Teismų nepriklausomumas. Žodžio ir susivienijimų laisvė. Kvalifikacija , atranka ir mokymai. Tarnybos sąlygos ir kadencija. Drausmė , įgaliojimų sustabdymas ir atleidimas iš pareigų.

kadangi dažnai pastebimas atotrūkis tarp šiais principais grindžiamos vizijos ir esamos situacijos,

kadangi teisėjo pareigas reglamentuojančios taisyklės turėtų sudaryti galimybę dirbti vadovaujantis šiais principais,

kadangi VI-ojo Jungtinių Tautų nusikalstamumo prevencijos ir elgesio su nusikaltėliais kongreso rezoliucija Nr. 16 Nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės komitetui pavesta parengti gaires, susijusias su teisėjų nepriklausomumu ir atranka, profesiniais mokymais, teisėjų bei prokurorų statusu,

valstybių vyriausybės turėtų atsižvelgti ir gerbti toliau pateiktus pagrindinius principus, parengtus siekiant pagelbėti valstybėms narėms įgyvendinti jų tikslą – apsaugoti ir skatinti teismų nepriklausomumą, taip pat atkreipti teisėjų, teisininkų, įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios bei visuomenės dėmesį į šiuos principus. Principai buvo formuluojami profesionaliems teisėjams, tačiau jie vienodai taikomi ir neprofesionaliems teisėjams, jeigu valstybėje tokių yra.

Teismų nepriklausomumą privalo garantuoti valstybė ir jis turi būti įtvirtintas Konstitucijoje arba valstybės įstatymuose. Visų vyriausybės ir kitų valstybės institucijų pareiga – gerbti ir laikytis teismų nepriklausomumo principo.

Teismų nepriklausomumo principas suteikia teisę teismams užtikrinti teisingą teismo procesą ir pagarbą bylos šalims bei to reikalauja laikytis.

Kiekviena valstybė narė turi pareigą užtikrinti atitinkamą finansavimą tinkamam teisėjų pareigų vykdymui.

Bylų paskirstymas to paties teismo teisėjams yra teismo administracijos vidaus reikalas.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (901 žodžiai)
  • Universitetas
  • Krabas
  • Pagrindiniai teismų nepriklausomumo principai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pagrindiniai teismų nepriklausomumo principai. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-teismu-nepriklausomumo-principai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 10:16
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo