Pagrindiniai teksto elementai


Dokumento dalis, kurios visi puslapiai yra tokios pačios struktūros. Dokumento dalis, kurios visi puslapiai yra tokios pačios struktūros:. Teksto sandaros elementai. Referatas sakiniu dydziai. Dokumento dalis, kurios visi puslapiai yra tokios pačios struktūros?. Informatika teksto maketavimas referatai. Referato lapo maketavimas. Teksto elementas. Maziausias dokumento strukturos elementaas. Kas yra teksto elementai.

Kompiuteriu formuojamą dakumentą sudaro ne tik tekstas, bet ir papildomi komponentai(linijos, diagramos, piešiniai ir pan. ) bei dokumento formatavimo informacija. Biloje esanti informacija skaidoma į puslapius(paprastai, programa tai daro automatiškai), įvertinant pasirinktus matmenys. Mažiausias dokumento sandaros elementas- vienas simbolis. Loginės struktūros požiuriu dokumentas sudarytas iš skyrių sekcijų, kurie skirstomi į pastraipos skyrių. Pastraipos yra sudarytos iš sakinių, o sakiniai iš žodžių.

) bei dokumento formatavimo informacija. Loginės struktūros požiuriu dokumentas sudarytas iš skyrių sekcijų, kurie skirskairioji, dešinioji, apatinė ir viršutinė paraštės- tušti laukeliai nuo lapo krašto iki teksto; ruošiant dokumentą dvipusiam spausdinimui vietoj kairiosios ir dešiniosios paraščių yra išorinė ir vidinė paraštės; paraščių dydžiai gali būti parenkami laisvai, tačiau ne visi spausdintuvai gali suformuoti mažas paraštes.

Papildoma paraštė įrišimui- tai tuščias laukelis šalia kairiosios(vidinės) paraštės; jo plotis dažnai būna ligus 0(nuliui).

Portreto(portrait) arba atviruko(landscape) tipo; pirmuoju atveju ilgis(aukštis) yra didesnis už plotį, antruoju puslapio numeris- automatiškai formuojamas skaičius, kuris gali būti įrašomas bet kurioje puslapio vietoje.

Lapo formatas, teksto lauko ir paraščių matmenys yra tarpusavyje susiję dydžiai, todėl reikia naudoti tik dalį šių parametrų.

Dažniausiai, visiems puslapiams parenkami vienodi parametrai, tačiau, daugelys teksto ruosimbolis- mažiausias struktūros elimentas, įrašomas į dokumentą klaviatūra arba specialiomis komandomis. Kai kuriais atvejais netekstiniai dokumento komponentai, pvz. , piešiniai, yra traktuojami kaip atskiri simboliai. Pagrindinės simbolių charakteristikos: šriftas, dydis, stiliu, spalva. Paprastaiskyrius(sekcija)- dokumento dalis, kurios visi puslapiai yra tokios pačios struktūros(sutampa puslapių matmenys, paraščių dydžiai ir kt. ). Ribinpastraipa- viena ar kelios greta užrašytos teksto eilutės, kuriose gali būti vienas ar daugiau logiškai susietų sakinių.

  • Informatika Konspektas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (411 žodžiai)
  • Pagrindiniai teksto elementai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindiniai teksto elementai. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-teksto-elementai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:51
×