Pagrindiniai veterinarijos ir medicinos etikos principai


Pagrindiniai veterinarijos ir medicinos etikos principai Hipokrato priesaika ir veterinarijos etikos kodeksai. Hipokrato priesaika. Atnaujinta Hipokrato priesaika. Hipokrato priesaikos priėmimas. Hipokrato priesaika Lietuvoje. Priesaikos dilemos. Europos veterinarijos elgesio kodeksas. Veterinarijos vaidmuo visuomenėje. Profesinio elgesio kodekso paskirtis. Elgesio kodekso nesilaikymas. Profesinio elgesio kodekso tikslas. PEK numatomos sąlygos. PEK pagrindiniai principai. Veterinarų pagrindinės pareigos. Veterinarų pareigos.


Pagrindiniai veterinarijos ir medicinos etikos principai: Hipokrato priesaika ir veterinarijos etikos kodeksai.

Šie įžadai parašyti dar antikiniais laikais yra gydytojų profesijos pagrindas. Juose kalbama apie pagrindines gydytojo pareigas: mokysiu šio mokslo tik davusius šią priesaiką, vertinsiu ir gerbsiu žmogaus gyvybę ir neduosiu nuodų, gydydamas nepakenksiu ir konsultuosiuosi su labiau patyrusiais. Priesaikoje taip pat kalbama apie tai, kad gydytojas negali turėti išankstinių nusistatymų ir privalo padėti kiekvienam kuriam reikia pagalbos, taip pat laikytis konfidencialumo. Paminimas vienas svarbus faktas- neduoti nuodų pradėtam gemalui ar vaisiui sunaikinti.

Priesaika, kurios šiuo metu laikomasi Lietuvoje atnaujinta 1997 metais. Jos principas panašus į senosios priesaikos, keičiasi tik keletas dalykų: pradžioje nebesikreipiama į antikos dievus pagalbos, leidžiama ligas gydyti chirurginiais metodais ir šiais laikais pacientui, jei tik įmanoma, privalu suteikti informacijos apie tikrąją jo būklę ir ligos eigą.

Šiuo metu Lietuvoje yra įregistruotos 5516 profesijos, o profesijų ir pareigų kurios reikalautų priimti ir laikytis šios priesaikos yra tik 32. Priesaika iš tikrųjų yra išskirtinė bei kelianti daug etinių klausimų. Dėl šios priežasties Lietuvoje veikia Bioetikos komitetas, užsiimantis etinių medicinos klausimų nagrinėjimu ir sprendimu. Komiteto nuomone, šiais laikais tai labiau simbolinis aktas, asmeninis įsipareigojimas ar priminimas apie aukštesnę profesijos paskirtį, o jei iš tikrųjų prireikia ką nors bausti, dažniausiai baudžiama ne už priesaikos laužymą.

  • MS PowerPoint 348 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1340 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Pagrindiniai veterinarijos ir medicinos etikos principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindiniai veterinarijos ir medicinos etikos principai. (2019 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-veterinarijos-ir-medicinos-etikos-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 13:07
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo