Pagrindinių makroekonominių rodiklių ir emigracijos lygio statistinis tyrimas


Statistikos savarankiškas darbas. Įvadas. Standartinių duomenų analizė. Statistinės hipotezės apie skirtumo tarp vidurkių statistinį reikšmingumą patikrinimas. Koreliacijos koeficientas. Tiesinė regresija (dvimatis atvejis). Tiesinė regresija (daugiamatis atvejis). Išvados. Priedai.


Temos aktualumas. Vienas ryškiausių šiuolaikinės visuomenės raidos bruožų yra nepaprastai išaugęs gyventojų migracinis mobilumas. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir tapus Europos Sąjungos nare šiuolaikinės migracijos tendencijos su visomis joms būdingomis savybėmis ėmė ryškėti ir mūsų šalyje. Kaip ir daugelyje Europos šalių, Lietuvoje vykstantys ekonominiai pokyčiai padarė esminį poveikį tarptautinės migracijos procesui.

Darbo objektas – pagrindiniai makroekonominiai rodikliai ir emigracijos lygis.

Darbo tikslas – atlikti pagrindinių makroekonominių rodiklių ir emigracijos lygio statistinį tyrimą bei interpretuoti gautus rezultatus.

Darbo uždaviniai:

1.Duomenų atvaizdavimas grafiškai ir standartinių statistinių rodiklių apskaičiavimas (vidurkis, dispersija, vidurkio standartinė paklaida, vidurkio pasikliautinis intervalas).

2.Hipotezių apie skirtumo tarp vidurkių ir dispersijų statistinį reikšmingumą patikrinimas.

3.Koreliacijos koeficientų apskaičiavimas ir hipotezės apie koreliacijos koeficiento lygybę 0 patikrinimas.

4.Daugialypės tiesinės regresijos lygties sudarymas ir hipotezių apie parametrų bei determinacijos koeficiento (R2) lygybę 0 patikrinimas.

5.Prognozė naudojantis tiesinės regresijos lygtimi.

  • Statistika Savarankiški darbai
  • 2013 m.
  • Sandra
  • 14 puslapių (1778 žodžiai)
  • Universitetas
  • Statistikos savarankiški darbai
  • Microsoft Word 54 KB
  • Pagrindinių makroekonominių rodiklių ir emigracijos lygio statistinis tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindinių makroekonominių rodiklių ir emigracijos lygio statistinis tyrimas. (2013 m. Gruodžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/pagrindiniu-makroekonominiu-rodikliu-ir-emigracijos-lygio-statistinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:29