Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui laboratorinis darbas


Laboratorinis darbas – Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui Darbo tikslas. Darbo priemonės. Eksperimento teorinis pagrindimas. Jėgos momentas Mz ašies Oz atžvilgiu yra ašinis vektorius ir lygus kūną veikiančios jėgos F. Ir spindulio vektoriaus R. Vektorinei sandaugai. Kūno masė ir inercijos momentas ašies atžvilgiu. Oberbeko įrenginys. Impulso ir impulso momento tvermės dėsniai. Darbo rezultatai. Darbo išvados.

Jėgos momentas Mz apibūdina jėgos gebėjimą sukti kūną apie ašį. Jėgos momentas Mz ašies Oz atžvilgiu yra ašinis vektorius ir lygus kūną veikiančios jėgos F (plokštumoje statmenoje Oz) ir spindulio vektoriaus R (atstumo nuo sukimosi ašies Oz iki jėgos veikimo taško A) vektorinei sandaugai: . M kryptis randama pagal vektorinės sandaugos arba dešinio sraigtelio taisykles.

Impulso ir impulso momento tvermės dėsniai. Impulso tvermės dėsnis (Kai ) – vykstant bet kokiems procesams uždaroje (t.y. kai išorinių jėgų suma lygi nuliui) kūnų sistemoje, jos pilnutinis impulsas nekinta – yra pastovus savo dydžiu ir kryptimi.

Impulso momento tvermės dėsnis (Kai tai ) – jeigu kūną (kūnų sistemą) veikiančių išorinių jėgų atstojamasis momentas sukimosi ašies Oz atžvilgiu lygus nuliui, tai kūno (sistemos) pilnutinis impulso momentas šios ašies atžvilgiu nekinta – yra pastovus ir dydžiu ir kryptimi.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (600 žodžiai)
  • Viktoras
  • Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui laboratorinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui laboratorinis darbas. (2015 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniu-mechanikos-desniu-taikymas-oberbeko-irenginiui-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:52
×