Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui


Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui. Darbo tikslas. Ištirti Oberbeko kryžminės kampinio pagreičio priklausomybę nuo jėgos momento M. Mažiausių kvadratų metodu surasti tiesės parametrus ir nubrėžti jos grafiką. Ištirti Oberbeko kryžminės kampinio pagreičio priklausomybę nuo jos inercijos momento Nubrėžti grafiką. Darbo priemonės. Oberbeko įrenginys,. Liniuotė,. Slankmatis sekundometras. Teorinis darbo pagrindimas. Jėga ir jėgos momentas. Kūno masė ir inercijos momentas ašies atžvilgiu. Linijiniai ir kampiniai kinematikos dydžiai, jų sąryšis. Pagrindinis slenkamojo ir sukamojo judėjimo dinamikos dėsnis (II Niutono Dėsnis. Darbo eiga. Išvados.

Jėgos momentas kiekybiškai apibūdina jėgos gebėjimą sukti kūną apie ašį, t. y. jėgos sukamąjį poveikį. Jėgos momentas ašies O atžvilgiu yra ašinis vektorius, lygus spindulio vektoriaus , nukreipto nuo sukimosi ašies O iki jėgos veikimo taško A, ir tą kūną veikiančios jėgos (plokštumoje, statmenoje O ašiai ) vektorinei sandaugai:

2. Kūno masė ir inercijos momentas ašies atžvilgiu. Kūno masė m yra slenkančio kūno inertiškumą kiekybiškai (t. y. skaitmenine verte) apibūdinantis dydis. Analogiškai kūno inercijos momentas I yra besisukančio kūno inertiškumo kiekybinis matas. Kuo didesnė kūno masė ar jo inercijos momentas, tuo kūno greitis kinta lėčiau.

3.Linijiniai ir kampiniai kinematikos dydžiai, jų sąryšis. Pilnutinis pagreitis yra lygus normalinio (įcentrinio) pagreičio ir tangentinio pagreičio vektorinei sumai (6). Vektoriai yra ašiniai vektoriai, nukreipti išilgai sukimosi ašies O. (7) ir (7c) formulės susieja taško, judančio R spindulio apskritimu , linijinį v, pagreičius ir kelią s su kampiniu greičiu , pagreičiu ir pasisukimo kampu .

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 122 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (631 žodžiai)
  • Laura
  • Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas Oberbeko įrenginiui. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniu-mechanikos-desniu-taikymas-oberbeko-irenginiui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 09:58
×