Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas


Laboratorinis darbas Nr. –. Teorinis darbo pagrindas. jėga ir jėgos momentas. Kūno masė ir inercijos momentas ašies atžvilgiu. Linijinis ir kampinis pagreitis , jų ryšys. Pagrindinis slenkamojo ir sukamojo judėjimo dinamikos dėsnis II Niutono dėsnis.


Ištirti Oberbeko kryžmės kampinio pagreičio ε priklausomybę nuo veikiančios jėgos momento M. Mažiausių kvadratų metodu surasti tiesės ε = f(M) parametrus ir nubrėžti jos grafiką.

Ištirti Oberbeko kryžmės kampinio pagreičio ε priklausomybę nuo jo inercijos momento I. Nubrėžti ε = f(I) grafiką.

Oberbeko įrenginys(sudarytas iš dviejų virvute sujungtų kūnų – pasvaro ir kryžmės), liniuotė (±1mm), slankmatis (±0,1mm), sekundometras (±0,4s).

1. Jėga ir jėgos momentas. Jėga – poveikio į kūną, dėl kurio kinta jo greitis arba jis deformuojasi, kiekybinis matas. Jėga atsiranda dėl kūnų sąveikos. Jėgą galime apibrėžti ir kaip kūnų sąveikos intensyvumo kiekybinį matą. Jėgos, kuriomis du kūnai veikia vienas kitą visada yra vienodo dydžio (modulio) ir priešingų krypčių (III Niutono dėsnis): .(1)

kryptis randama pagal vektorinės sandaugos arba sraigto taisykles. jėgos momento modulį galime apskaičiuoti pagal šias išraiškas: , kur b – petys. (2a)

2. Kūno masė m yra slenkančio kūno inertiškumo kiekybinis matas. Kūno inercijos momentas I yra besisukančio kūno inertiškumo kiekybinis matas. Kuo didesnė kūno masė ar inercijos momentas, tuo jo greitis kinta lėčiau.

  • Microsoft Word 193 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (767 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justis
  • Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pagrindinių mechanikos dėsnių taikymas . (2020 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniu-mechanikos-desniu-taikymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 21:13
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo