Pagrindinių motyvavimo proceso organizacijoje etapų analizė


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Temos aktualumas. Tikslas. Uždaviniai. Dėstymas. Apibrėžimai. Motyvavimo priemonės. Materialinės motyvavimo priemonės. Moralinės motyvavimo priemonės. Maslow poreikių hierarchija-motyvacijos modelis. Herzbergo dviejų veiksnių teorija. X ir y teorijos- douglas mcgregoras. Išvada. Literatūros sąrašas.

Tikslas: Išanalizuoti darbuotojų motyvacijos svarbą ir jos taikymo etapus organizacijoje.

Uždaviniai:

1) Susipažintisumotyvacijossamprata, apžvelgtijosprocesą.

2) Pateiktipagrindinesmotyvacijosteorijas, išanalizuotijųturinįiresmę.

Laikui bėgant, šiuolaikiniai autoriai ryžosi tiksliau apibrėžti motyvaciją , pavyzdžiui socialinių mokslų daktaras Juozas Bivainis išsakė savo nuomonę apie motyvaciją taip:„Motyvacija suprantama kaip neabejotinai teigiama savybė, nemotyvuotas žmogus turi neigiamą įvaizdį. Vaizdžiai motyvuotas žmogus dažnai apibūdinamas taip: trokštantis dirbti, pasišventęs darbui, jaučiantis pasitenkinimą, švytinčiomis akimis žmogus, kuriam darbas yra šventė.” (Bivainis J. Vadyba studentams.

“Kas man už tai?”- tai klausimas, kuris sąmoningai ar nesąmoningai iškyla kiekvienam žmogui, prieš imantis kokios nors veiklos. Akivaizdu, kad tą patį galima pasakyti ir apie visus organizacijoje dirbančius darbuotojus. Darbuotojų motyvacijai organizacijos naudoja įvairius atlygius, įvairias materialines ir moralines priemones, kurios, darbuotojo požiūriu, tampa atlygiais. Motyvavimo priemones galima grupuoti į dvi grupes:

  • Microsoft Word 432 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (946 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Pagrindinių motyvavimo proceso organizacijoje etapų analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Pagrindinių motyvavimo proceso organizacijoje etapų analizė. (2015 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniu-motyvavimo-proceso-organizacijoje-etapu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:08
×