Pagrindinių tinklo stebėjimo ir diagnostikos komandų tyrimas


Pagrindinių tinklo stebėjimo ir diagnostikos komandų tyrimas. Tcp ryšio inicijavimo tyrimas. Arp potokolo tyrimas. Dns potokolo tyrimas.

DARBO TIKSLAS: susipažinti su pagrindinėmis operacinės sistemos tinklo stebėjimo ir diagnostikos komandomis bei kompiuterinio tinklo diagnostika.

Patikrinkite ryšį tarp kompiuterių, esančių tinklo segmente. Komanda ping ir kompiuterio, su kuriuo tikrinate ryšį, IP adresas (pvz.: tikrinant ryšį su kompiuteriu, kurio adresas 192.168.0.1 komandos sintaksė: ping –l 3000 192.168.0.1). Patikrinkite ryšį su numatytuoju maršrutu (Default Gateway), bei kolegų kompiuteriais. Užpildykite lentelę.

Patikrinkite ryšį tarp kompiuterių, parametrizuojant komandą ping. Sintaksė: ping -1 size ir kompiuterio, su kuriuo tikrinate ryšį, IP adresas. Keisdami žinutės ilgio parametrą -l size (pvz.: tikrinant ryšį su kompiuteriu, kurio adresas 192.168.0.1 ir taikant ilgio parametrą 3000 baitų komandos sintaksė: ping –l 3000 192.168.0.1) ištirkite jo įtaką. Pagal nutylėjimą - 32 arba 64 baitai. Maksimalus – 65500. Užpildykite lentelę.

Nustatykite kompiuterius, esančius tinklo segmente. Tam panaudokite ARP įrašų lentelę. Komanda arp –a. Rašykite tik tuos, kurie pasiekiami per Jūsų kompiuterio tinklo plokštę: Interface: Jūsų kompiuterio IP adresas. Užpildykite lentelę.

* - PASTABA. Ne visos svetainės atsako į ICMP (ping) užklausas.

Keisdami žinutės ilgio parametrą -l size ištirkite jo įtaką tikrinant ryšį su internetine svetaine. Maksimalus – 65500. Užpildykite lentelę.

Šiame darbe buvo susipažinta su pagrindinėmis operacinės sistemos tinko stebėjimo ir diagnostikos komandomis, kompiuterinio tinklo diagnostika. Ivedus tam tikras komandas reikėjo užrašyti įvairiausius IP adresus, patikrinti ryšį tarp kompiuterių, esančių tame pačiame tinkle, ping‘inant juos. Taip pat reikėjo patikrinti ryšį tarp savo kompiuterio ir laisvai pasirinktų svetainių. Buvo sudarytas maršrutų ryšys ir pavaizduotas grafiškai.

Startuokite programinį paketą „Wireshark“, pasirinkite aktyviąją tinklo plokštę (kurią naudodami jungiatės prie kompiuterinio tinklo) ir spauskite mygtuką „Start“.

  • Microsoft Word 1145 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (1645 žodžiai)
  • Sima
  • Pagrindinių tinklo stebėjimo ir diagnostikos komandų tyrimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Pagrindinių tinklo stebėjimo ir diagnostikos komandų tyrimas. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniu-tinklo-stebejimo-ir-diagnostikos-komandu-tyrimas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 00:57
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema