Pagyrimai ir kritika mokyklos vadyboje


Pagyrimai ir kritika mokyklos vadyboje. Vienas valdymo teorijos pradininkų H. Emersonas rašo: “kuo skiriasi gyva nuo negyvo? Visa, kas reaguoja į skatinimą, yra gyva. Visa kas gyva, nori būti skatinama”.

Vienas valdymo teorijos pradininkų h. Emersonas rašo: kuo skiriasi gyva nuo negyvo? Visa, kas reaguoja į skatinimą, yra gyva. Visa kas gyva, nori būti skatinama .

Vertinimas gali būti pozityvus ir negatyvus. Vertinimas laikomas pozityviu, jeigu daugiausia dėmesio skiriama pagyrimui už iniciatyvą, gerus darbo rezultatus. Negatyvus vertinimas - tai, kai pagrindinis akcentas yra nuobauda už blogą darbą, aplaidumą.

Daugelis specialistų pažymi, kad negatyvus vertinimas įgalina pasiekti tik trumpalaikių rezultatų. bausmėmis galima šiaip taip palaikyti nustatytą tvarką, bet jokiu būdu neįmanoma jos tobulinti .

Negatyvus vertinimas daro teigiamą įtaką tik tuo atveju, kai tai atliekama visiškai pagrįstai, taktiškai, atsižvelgiant į situaciją ir mokytojo individualias savybes.

Taip pat vertinimas gali būti tiesioginis ir netiesioginis. Tiesioginis - tai, kai vadovas girdamas ar peikdamas pamini darbuotojo vardą, pavardę, nurodo konkrečią vietą, aplaidumo ar iniciatyvos atveju. Netiesioginis - yra beasmenis, arba skirtas keliems asmenims, praeičiai.

Pirmenybę žmonės teikia tiesioginiam vertinimui, jeigu jis yra teigiamas. Kuo didesni laimėjimai, tuo žmogui labiau reikia, kad jis būtų tiesiogiai ir viešai įvertintas. Ir atvirkščiai, padarius ką ne taip, nepasisekus, tiesioginis viešas neigiamas vertinimas nepageidaujamas. Žmogui maloniau, jeigu jo nesėkmė vertinama netiesiogiai. Tačiau, kartojant klaidą, neatsakingai žiūrint į darbą ar esant kitoms nepateisinančioms priežastims, būtina tiesiogiai, viešai ir neigiamai įvertinti.

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (1075 žodžiai)
  • Henrika
  • Pagyrimai ir kritika mokyklos vadyboje
    10 - 2 balsai (-ų)
Pagyrimai ir kritika mokyklos vadyboje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagyrimai-ir-kritika-mokyklos-vadyboje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:24
×