Pagyrimai organizacijoje


Įvadas. Organizacija. Organizacijos kultūra. Pagyrimų svarba organizacijoje. Išvados. Literatūra.


Tyrimai rodo, kad dėkingumas yra viena svarbiausių laimės komponentų . Deja, neretai būname įpratę priimti dalykus tarsi savaime suprantamus, tad nebežinome, ką reiškia nuoširdus ,,ačiū“.

Žmonės taip dažnai užmiršta ištarti ,,ačiū“, kad nustemba sulaukę padėkos net už malonų aptarnavimą, ką jau kalbėti apie tokius esminius dalykus kaip padėka už egzistavimą.

Svarbu pabrėžti, kad dėkingumas yra ne tik spontaniškas pasakymas ,,ačiū“, sulaukus iš kitų kažko gero ar naudingo, - tai vadinama naudos sukeltu dėkingumu. Dėkingumas taip pat gali būti bendresnė žmogaus nuotaika, kai džiaugiamasi kažkuo, kas gyvenime svarbu ir vertinga, pavyzdžiui: graži diena, geras oras, žydinčios gėlės ar smagi kelionė. Pagaliau dėkingumą galima vertinti ir kaip asmenybės ypatumą. Kitaip tariant, yra žmonių, kurie labiau linkę į dėkingumą, ir yra tokių, kurie yra ne tokie dėkingi.

Darbo metodai: teorinės ir mokslinės literatūros bei kitų informacijos šaltinių analizė.

Apibendrinant galima teigti, jog organizacija yra grupė žmonių, susidariusi siekti bendrų tikslų, kurie juos vienija. Kiekviena organizacija turi savo nusistatytus siekius, tikslus . Organizacijoje būtinai turi būti valdžia – vadovai, duodantys nurodymus, kaip atlikti užduotis. Organizacija palaiko santykius su išore. Organizacijos socialinės normos grindžiamos morale, etika, religija. Taip pat organizaciją kontroliuoja savo veiklos veiksmus, kurie gali būti aptariami direktorių taryboje. Valdžia organizacijoje gali reikštis per formaliąją valdžios, idealogijos, kompetencjos ir politikos sistemas.

Organizacijos kultūra – organizacijos nariams būdingų tokių svarbių sąvokų, kaip normos, vertybės, požiūriai bei įsitikinimai, visuma.(5,7)

Kultūros unikalumą įtakoja daugelis veiksnių, kuriuos galima suskirstyti į keturias grupes:

Teikia organizacijai unikalumo, išskiria ją iš kitų, nes kiekvienoje iš jų vyrauja savitos vertybės, elgesio normos, tradicijos.

Kuo organizacijoje yra daugiau pagrindines vertybes pripažįstančių darbuotojų ir kuo labiau jie pasiryžę vadovautis jomis, t. y. kuo stipresnė organizacijos kultūra, tuo minėtos funkcijos labiau išryškėja. (7,126)

Apibendrinant galima teigti, jog organizacijos kultūra tai normų, vertybių, požiūrių bei įsitikinimų visuma. Kiekviena organizacija puoselėja savo kultūrą savoje aplinkoje. Organizacijos kultūros pagrindas yra jos vertybės. Vyraujanti kultūra organizacijoje gali atlikti tam tikras funkcijas. Taip pat galima teigti, jog kultūra esanti organizacijoje yra naudinga tiek vadovams tiek jos darbuotojams.

Ką reiškia pagirti? Tai yra vienas iš būdų parodyti žmogui dėmesį – pripažinimą, padėką ar paskatinimą. Pagyrimu plačiąja prasme galima laikyti gerą žodį, kuris pasakomas kolegai sunkiu metu arba palaikymo sakinys, kuris pasakomas po to, kai pastebimas kolega darantis progresą ar kažką išskirtinio.

Darbo aplinkoje dėkingumas yra tiek materiali, tiek nemateriali padėka už asmens pasiekimus, įnašus, susijusius su jo darbu. Dėkingi žmonės pripažįsta gerumą savo gyvenime. Dėkingumas padeda žmonėms jausti daugiau teigiamų emocijų, pasimėgauti gera patirtimi, gerinti jų sveikatą, susidoroti su nelaimėmis ir statyti tvirtus santykius.

  • Microsoft Word 103 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2820 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daiva
  • Pagyrimai organizacijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagyrimai organizacijoje. (2019 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagyrimai-organizacijoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 09:53
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!