Pagyvenusių žmonių požiūris į savo gyvenseną


Medicinos skaidrės. Temos aktualumas. Darbo tikslas. Tyrimo objektas. Uždaviniai. Problema. Tyrimo metodika ir organizavimas. Respondentų pasiskirstymas pagal lytį. Respondentų pasiskirstymas pagal amžių. Respondentų žinios apie sveiką gyvenseną. Ryšys tarp respondentų žinių apie sveiką gyvenseną ir lyties. Chi kvadrato kriterijus. Koreliacijos. Respondentų pasiskirstymas pagal sveikos gyvensenos laikymasis. Respondentų pasiskirstymas gyvenimo būdo keitimui. Asmenys padėję respondentams pakeisti gyvensenos įpročius. Respondentų. domėjimasis fizinė veikla. Respondentų užsiėmimas fizinė veikla. Mankšta sporto klube. Mankšta namuose. Fizinis aktyvumas atliekant darbus buityje. Fizinis aktyvumas- pasivaikščiojimai. Neužsiėmimas jokia fizinė veikla. Ryšys tarp respondentų. Mitybos rėžimas. Maisto pasirinkimo kriterijai. Pagyvenusių žmonių žinios apie kilokalorijų kiekį. Mitybos pakankamumas. Respondentų nepakankamos mitybos priežastys. Respondentai galintis savimi pasirūpinti. Dirbantys respondentai. Pagyvenusių žmonių užsiėmimai. Ryšys tarp respondentų. Ryšys tarp rūkančių respondentų ir priežasčių, kodėl jie nemeta rūkyti. Respondentų kūno masės indeksas ( KMI). Respondentų informacijos gavimas apie sveiką gyvenseną. Respondentų pasiskirstymas pagal kreipimasis dėl informacijos. Išvados. Rekomendacijos.


Pasaulinė Sveikatos Organizacija rekomenduoja suaugusio ir seno žmogaus amžiaus skirstymą į tokius laikotarpius: o 59 metai – vidutinio amžiaus žmogus; o Nuo 60 iki 74 metų – pagyvenęs; o Nuo 75 iki 90 metų – senas; o Sulaukęs daugiau nei 90 metų – ilgaamžis.

Gyventojų senėjimas – viena svarbiausių mūsų problemų, nes pagal Lietuvos statistikos departamento duomenys 2013 metais Lietuvoje gyveno 182,5 tūkstančių pagyvenusių vyrų ir 359,7 tūkstančių pagyvenusių moterų.( Mockus ir kt., 2012).Taigi Pasaulio sveikatos organizacija yra sukūrusi sveikos gyvensenos modulį tai yra teorinis ir praktinis sveikos gyvensenos vadovas besimokantiems suaugusiems, kuriuo siekiama suteikti sveikos gyvensenos žinių, skatinti formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir ugdyti motyvaciją šias žinias ir įgūdžius naudoti savo ir savo šeimos .Analizuojami aktualūs gyvensenos veiksniai, keliantys riziką arba atvirkščiai- palaikantys ir stiprinantys sveikatą. Pagal PSO pagrindinės sveikos gyvensenos taisyklės, tai: Pakankamas fizinis aktyvumas; Subalansuota ir sveika mityba; Alkoholio ir tabako atsisakymas. Kadangi ne visi žmonės laikosi sveikos gyvensenos principų, tai šiuolaikinėje visuomenėje didelę reikšmę gyvenime pradėjo užimti nesveika gyvensena, tokia kaip mažas fizinis aktyvumas, nepakankama mityba, rūkymas ar alkoholio vartojimas.(Žemaitienė ir kt., 2011, p. 32 - 59). Taigi svarbiausia yra kiekvienam žmogui nustatyti savo sveikos gyvensenos ribas. O tam padaryti svarbu žinoti, kas yra sveika mityba, sportas, žalingi įpročiai ir t.t. bei kaip juos reikia valdyti.

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Viktorija
  • 51 puslapis (2534 žodžiai)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 433 KB
  • Pagyvenusių žmonių požiūris į savo gyvenseną
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagyvenusių žmonių požiūris į savo gyvenseną. (2015 m. Vasario 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/pagyvenusiu-zmoniu-poziuris-i-savo-gyvensena.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:04