Paieškų sistemos internete


Darbo užduotis. Įvadas. Paieškų sistemos samprata. Paieškos samprata bei įrankiai. Paieškos sistemos internete ypatumai. Internetas – tobula paieškos platforma. Interneto samprata bei technologijos. Paieškai inernete skirta programinė įranga. Paieškų sistemų internete apžvalga. Meta paieškos sistemos. Specializuotos paieškos sistemos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Informacijos paieškai internete sukurta speciali lengvai suprantama ir labia veiksminga programinė įranga – internet naršyklės Internet Explorer ir Firfox. Be abejo yra ir daugybė kitų mažiau žinomų naršyklių. Šie du pavadinimai kilę nuo galimybės “atlikti informacijos paiešką ir navigaciją informacijos okeane”. Informaciją iš interneto galima lengvai nukopijuoti į kompiuterio atmintinę, išspausdinti ar išsaugoti. Kadangi milijonuose kompiuterių sukauptas milžiniškas informacijos kiekis, būtinos veiksmingos ir sparčios paieškos galimybės. Todėl buvo sukurtos specialios informacijos paieškos sistemos, turinčios didžiules galimybes. Šiuo metu naudojama keliasdešimt tokių sistemų, iš kurių žinomiausios yra Google, Yahoo, MSN, Altavista, Infoseek ir kt. Pagal raktinį žodį ar kelis žodžius per trumpą laiką peržvelgiamu milijonai interneto puslapių ir pateikiamas tinklalapių reitinguotas sąrašas, kuriuose rasti ieškomi žodžiai. Pastaruoju metu atsirado ypač veiksmingos paieškos galimybė, kai vienu metu paieška atliekama keliomis paieškos sistemomis. Informacija internete pateikta įvairiomis kalbomis, todėl paiešką galima atlikti norima kalba, tačiau daugiausia informacijos internete yra anglų kalba. Interneto tarnybinės stotys duomenimis keičiasi greitaeigias ryšio kanalais paketiniu režimu. Todėl komunikavimo sparta internete yra labai didelė ir praktiškai priklauso nuo to, kaip dažnai sudaromi ir siunčiami duomenų paketai. Tai trunka nuo kelių minučių iki kelių valandų, išskyrus atvejus, kai tarnybinėje stotyje ar ryšio kanale atsiranda gedimų. Labiausiai komunikavimo internete spartą mažina siauri ryšio kanalai tarp tarnybinių stočių ir vartotojų. Tai ypač būdinga ekonomiškai atsilikusioms šalims, kuriose dar naudojami pasenę analoginio telefoninio ryšio kanalai.

  • Microsoft Word 283 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2317 žodžiai)
  • Kolegija
  • Hihio
  • Paieškų sistemos internete
    10 - 7 balsai (-ų)
Paieškų sistemos internete. (2015 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/paiesku-sistemos-internete.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 12:51
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo