Pailgosios smegenys


Pailgosios smegenys. Galvos smegenys. Pailgųjų smegenų sandara. Rombinės smegenys (lot. Rombinės smegenys. Vidurinės smegenys. Pailgųjų smegenų topografija. Smegenų pamato užpakalinėje. Pailgosios smegenys turi apatinį (ventralinį). Šoniniai pailgųjų smegenų paviršiai yra betarpiška nugaros smegenų šoninių pluoštų tąsa. Smegenų kojytės. Vidinė pailgųjų smegenų sandara. Iš dalies panaši į nugaros smegenų sandarą. Alyvos viduje yra stambus alyvos branduolys Grakščiojo ir pleištinio branduolių gumburėlius sudaro neuronai. Šaltiniai. Stropkus rimvydas, kazys algimantas tamašauskas.


Smegenų pamato užpakalinėje dalyje, ties vidurio linija, yra pailgosios smegenys, medulla oblongata. Apačioje pailgosios smegenys be ryškios ribos pereina į nugaros smegenis, o viršuje – į skersai gulintį darinį vadinamą tiltu, pons. Iš abiejų pusių nuo pailgųjų smegenų ir tilto matyti smegenėlių pusrutuliai, hemispheria cerebelli. Iš po tilto priekinio krašto išeina du stori velenėliai, kurie priekyje išsiskiria ir įeina į didžiųjų smegenų pusrutulius. Tai yra smegenų kojytės pedunculi cerebri.

Pailgosios smegenys turi apatinį (ventralinį), nugarinį (dorsalinį) ir du šoninius paviršius. Apatiniame paviršiuje, abipus priekinės vidurinės vagos, yra du iškilūs velenėliai, vadinami piramidėmis. Į šoną nuo piramidžių yra elipsės formos iškilumai, vadinami alyvomis. Nugarinis pailgųjų smegenų paviršius atkreiptas į smegenėles. Viršutinė šio paviršiaus dalis įeina į rombinę duobę ir atkreipta į IV skilvelio ertmę, apatinė šio paviršiaus dalis yra atvira.

  • MS PowerPoint 929 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (383 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domis
  • Pailgosios smegenys
    10 - 3 balsai (-ų)
Pailgosios smegenys. (2016 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pailgosios-smegenys.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 18:01
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo