Pailgųjų smegenų anatomija ir funkcija


Medicinos referatas.

Kineziterapijos studijų programa pailgųjų smegenų anatomija ir funkcija referatas. Pailgosios smegenys lot. Medulla oblongata. Pailgųjų smegenų anatomija Pailgųjų smegenų paviršiai. Pailgųjų smegenų vidinė sandara. Pailgųjų smegenų funkcijos Pagrindinės pailgųjų smegenų funkcijos. Pailgosiose smegenyse IV smegenų skilvelio dugne yra galvinių nervų branduoliai. Pailgųjų smegenų branduoliuose vyksta pirminė sensorinių dirgiklių sukelto jaudinimo analizė. Laidinė pailgųjų smegenų ir tilto funkcija. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Šoninius paviršius sudaro į pailgąsias smegenis nusitęsiantys nugaros smegenų šoniniai pluoštai. Viršuje, užpakalyje alyvų, šie pluoštai gerokai suplonėja, atsiskiria nuo pailgųjų smegenų ir nueina į smegenėles, sudarydami apatines smegenėlių kojytes, pedunculi cerebellares inferiores.

Apžiūrint pailgųjų smegenų paviršių, be aprašytų dalių, galima matyti šešių paskutinių galvinių nervų porų šakneles, išeinančias iš ribos tarp tilto ir pailgųjų smegenų arba tiesiog iš pailgųjų smegenų. Iš ribos tarp tilto ir piramidžių išeina IV galvinių nervų pora, atitraukiamasis nervas. Iš šonų nuo jo, tarp tilto ir alyvos, eina VII galvinių nervų pora – veidinis nervas, lydimas atskirtos šaknelės išeinančio tarpinio nervo. Pačiame kampe, kurį sudaro vidurinių smegenėlių kojytės, pailgosios smegenys ir smegenėlės, yra VIII galvinių nervų poros – klausos ir pusiausvyros nervo šaknelė. Leidžiantis iš viršaus žemyn, išilgai užpakalinės šoninės vagos išeina IX pora – liežuvinis ryklės nervas. X pora – klajoklinis nervas ir XI pora – priedinis nervas. XII poros poliežuvinio nervo šaknelė pasirodo priekinėje šoninėje vagoje, tarp piraminės ir alyvos.

Jeigu forma pailgosios smegenys panašios į nugaros smegenis tai vidine sandara nuo jų skiriasi. Pailgosiose smegenyse yra svarbių branduolių, koordinuojančių kūno pusiausvyrą ir judesius, galvinių nervų branduolių, tvarkančių virškinimą, kvėpavimą bei kraujo apytakos organų darbą, ir kitų centrų, reguliuojančių gyvybiškai svarbias funkcijas.

 • Medicina Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Erika
 • 6 puslapiai (960 žodžių)
 • Kolegija
 • Medicinos referatai
 • Microsoft Word 289 KB
 • Pailgųjų smegenų anatomija ir funkcija
  10 - 2 balsai (-ų)
Pailgųjų smegenų anatomija ir funkcija. (2017 m. Birželio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/pailguju-smegenu-anatomija-ir-funkcija.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 21:49