Pajamos


Tikslas. Pasiekimai. Pajamų esmė ir rūšys. Pardavimo pajamos. Kitos veiklos pajamos. Finansinės ir investicinės veiklos pajamos.

TIKSLAS - IŠSIAIŠKINTI PAJAMŲ BEI SĄNAUDŲ PRIPAŽINIMO IR REGISTRAVIMO APSKAITOJE TVARKĄ. Uždaviniai: išsiaiškinti pajamų rūšis ir šių pajamų pripažinimo apskaitoje principus; išsiaiškinti sąnaudų pripažinimo apskaitoje principus bei ryšį tarp išlaidų ir sąnaudų; išsiaiškinti pajamų ir sąnaudų sąskaitų koregavimą; susipažinti su pajamų ir sąnaudų registravimu apskaitoje bei pateikimu finansinėse ataskaitose.

STUDENTAI TURI : mokėti nustatyti uždirbtas ir neuždirbtas pajamas; atskirti išlaidas nuo sąnaudų; žinoti kaip pajamos ir sąnaudos registruojamos buhalterinėse sąskaitose; mokėti ataskaitinio laikotarpio pabaigoje atlikti pajamų ir sąnaudų sąskaitų koregavimą; mokėti informaciją apie pajamas ir sąnaudas pateikti finansinėse ataskaitose.

Sąskaita 500 Pardavimo pajamos - kaupiamoji sąskaita, kurios kredite per metus kaupiamos už parduotas prekes gautos bei gautinos pajamos pardavimo kainomis (tikrąja verte).

Pardavus už grynus D 272 Kasa K 500 Pardavimo pajamos Pardavus skolon D 241 Pirkėjų skolos K 500 Pardavimo pajamos Jeigu pirkėjas už prekes apmoka iš anksto pinigai apskaitoje fiksuojami kaip įmonės įsipareigojimų pirkėjams didėjimas D 27 Pinigai K 444 Gauti išankstiniai apmokėjimai pardavus prekes pripažįstamos pajamos D 444 Gauti išankstiniai apmokėjimai K 500 Pardavimo pajamos.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 379 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (530 žodžiai)
  • Virginijaxx
  • Pajamos
    10 - 4 balsai (-ų)
Pajamos. (2013 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pajamos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:30
×