Pajamų apskaita paslaugų įmonėje


Pajamu apskaita imoneje. Pardavimo pajamų apskaita. Paslaugu pajamu apskaita. Pardavimo pajamu dokumentavimas. Paslaugu pardavimo apskaita. Imones pajamos tai. Pajamu apskaita kursinis. Imones pajamos - tai. Pajamų ir sąnaudų apskaita imoneje. Paslaugu imones pajamos.

Įvadas. Pajamų sąvoka. Pajamų dydžio nustatymas ir pripažinimo tvarka. Suteiktų paslaugų pajamų dokumentavimas. Pajamų pripažinimą apskaitoje reglamentuojantys dokumentai. Pagrindinės ūkinės operacijos ir ūkiniai ekonominiai pavyzdžiai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Pajamos paprastai apibūdintinos kaip iš įmonės ekonominės veiklos (verslo) gauti (kai atsiskaitoma iš karto) ar gautini (kai atsiskaitoma vėliau) pinigai (ar kitas turtas). Pajamos nustatomos pardavus produkciją bei suteikus paslaugas, perpardavus prekes arba nustačius iš kitos įmonės veiklos gautinas sumas nepriklausomai nuo pinigų gavimo laiko.

Paslauga ekonomine prasme yra prekė, nes ji praktiškai niekuo nesiskiria nuo materialios produkcijos - nebent tuo, kad paslauga pirkėjas dažniausiai naudojasi jos suteikimo momentu.

šio kursinio darbo tikslas yra išaiškinti kaip turi būti nustatomos ir dokumentuojamos pajamos paslaugų teiišskirti svarbiausius lr įstatymus ir kitus dokumentus pagrindiniai literatūros šaltiniai šiai kursinio darbo temai - straipsniai iš internetinių puslapių ir periodiniai leidiniai.

Darbas suskirstytas į keturis skyrius, kuriuose analizuojami paslaugų įmonės pajamų apskaitą ipajamos pagal lr pelno mokesčio įstatymą – visos iš Lietuvos ir ne Lietuvos šaltinių uždirbtos ir (arba) gautos visų rūšių pajamos pinigais ir (arba) ne pinigais. Pardavimo pajamos – ekonominės naudos padidėjimas dėl prekių pardavimo ar paslaugų teikimo per ataskaitinį laikotarpį, pasireiškiantis įmonės turto padidėjimu arba įsipareigojimų sumažėjimu, kai dėl to padidėja nuosavas kapitalas, išskyrus papildomus savininkų įnašus. Tokie įnašai nesiejami su įmonės veikla. Todėl gavus papildomų akcininkų įnašų, registruojamas nuosavo kapitalo padidėjimas, kuris parodomas ne pelno (nuostolių) ataskaitoje, bet nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitoje. Įmonės ekonominės naudos nedidina ir gautas pvm. Šis mokestis nėra pardavimo kainos sude­damoji dalis, o tik valdžios nustatytas priedas, kurį sumoka prekių pirkėjas (galutinis jų vartotojas). Parduodanti įmonė pvm mokėtoja šiuo atveju atlieka savotiško tarpininko vaidmenį, iš pirkėjų su­rinktą mokestį grąžindama valstybei. Todėl pardavus prekes ar suteikus paslaugas, apmokestinamas pvm, apskaičiuotas pardavimo pvm didina ne pajamas, bet pripažįstamas įsipareigojimu biudžetui.

Paslaugos – įmonės vykdoma veikla, susijusi su darbų atlikimu, paslaugų teikimu pirkėjui (klientui), uždirbanti pajamas.

Paslaugas teikia specializuotos draudimo įmonės, buhalterinės firmos, advokatų kontoros, medicinos, remonto, apsaugos paslaugas teikiančios įmonės, nekilnojamojo turto pardavimo agentūros. Tai atlieka ir smulkios įmonės: kirpyklos, siuvyklos, buitinės technikos, laikrodžių taisyklos ar patentus verstis tokia veikla įsigiję fiziniai asmenys.

  • Microsoft Word 688 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (2275 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jane
  • Pajamų apskaita paslaugų įmonėje
    8 - 1 balsai (-ų)
Pajamų apskaita paslaugų įmonėje. (2011 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/pajamu-apskaita-paslaugu-imoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 22:50
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo