Pajamu auditas


Įvadas. Pajamų auditas. Pinigų auditas. Kasos pajamų tikrinimas. Audito procedūros. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Auditorius pirmiausia turi įsitikinti, ar teisingai kaupiamos pajamos. Mat neteisingai kaupiamos pajamos gali turėti dvejopą efektą.

Auditorius turi gerai žinoti visus pajamų pripažinimo atvejus. Pažymėtas svarbiausias pajamų elementas – pajamų už parduotas prekes – pripažinimas.

Darbo tikslas: susipažinti su audito mokslu bei remiantis teorija, išanalizuoti kas yra įmonės pajamų auditas.

Darbo uždaviniai:1. Išnagrinėti teorinę medžiagą;2. Susipažinti kas yra auditas;

Darbo metodai: literatūros analizė, paskaitų ir internetinė medžiaga.

Pajamos plačiąja prasme – tai gaunamos lėšos arba tam tikros ekonominės naudos padidėjimas. Pajamos gaunamos iš sandėrių ir operacijų, pavyzdžiui parduodant prekes, teikiant paslaugas, skolinant savo turtą kitiems naudoti ir kt.

Didžiausią lyginamąjį svorį bendroje pajamų sumoje sudaro pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas. Šioms pajamoms priskiriamos pajamos, uždirbtos per ataskaitinį laikotarpį pardavus įmonėje pagamintą produkciją, perpardavus anksčiau įsigytas prekes ar suteiktas paslaugas klientams. Prie šių pajamų taip pat priskiriamos pajamos gaunant apmokėjimą, kai valiutos kursas pasikeitė įmonės pardavėjos naudai. Pajamų už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas patikrinimui auditorius turi skirti daugiausia dėmesio ir pastangų.

Auditorius privalo patikrinti pajamų už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas gavimo ciklo svarbiausias operacijas. Pajamų gavimo ciklas gali būti suskirstytas į 3 operacijų grupes:

Prekių gražinimas ir pirkėjų pretenzijų priėmimas.

Atliekant prekių ir paslaugų auditą būtina ištirti klientų užsakymus, užsakymų patvirtinimus, prekių išsiuntimo operacijas. Prekių išsiuntimas – svarbiausia ūkinė operacija, parodanti savo atsargų praradimą. Daugelis įmonių apskaito pardavimų apimtį pagal prekių išsiuntimą, todėl tai svarbu įforminti tam tikru tranporto dokumentu.

Auditorius privalo išsiaiškinti visą pajamų gavimo ciklą įmonėje, būtent:

Atlikdamas pajamų auditą auditorius turi atsakyti į vieną svarbų klausimą, būtent: kokie pagrindiniai pajamų šaltiniai?

Atlikdamas pinigų auditą, auditorius vadovaujasi trijų tipų norminiais aktais. Tai norminiai aktai, reglamentuojantys finansinę apskaitą, finansinę atskaitomybę ir audito atlikimą.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1844 žodžiai)
  • Universitetas
  • Christina
  • Pajamu auditas
    8.9 - 7 balsai (-ų)
Pajamu auditas. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pajamu-auditas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 19:58
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo