Pajamų ir sąnaudų apskaita kursinis darbas


Pajamų ir sąnaudų apskaita kursinis darbas.


Kursinio darbo dėstytojas: Prof.dr.Jonas Žaptorius

Pajamos ir sąnaudos apskaitoje yra pripažįstamos tam tikra tvakra ir nuoseklumu. Apskaitant šių klasiu sąskaitas, būtina įvertinti mokestinės apskaitos ypatumus. Nuo pajamų ir sąnaudų santykio priklauso pelno mokesčio mokėjimo dydis.

Palyginimo principas - apskaitos principas, suteikiantis finansinės informacijos vartotojams lyginti įmonės finansinės būklės ir veiklos tendencijas.

Veiklos sąnaudos parodo per tą patį ataskaitinį laikotarpį patirtas išlaidas, susijusias su

Pelnas uždirbamas ne perkainojant turtą ar kaip nors kitaip manipuliuojant apskaitos duomenimis, bet parduodant prekes – produkciją ar paslaugas. Negalima apskaitoje dirbtinai didinti ir mažinti uždirbto pelno ar patirto nuostolio, - ir viena, ir kita neigiamai veikia įmonės valdymą, o apskritai apskaitinio (,,popierinio“) pelno didinimas neretai sąlygoja bankrotą.

Vadovaudamasi pajamų kaupimo principu pajamos pripažįstamos, kai suformuojamos išsiunčiant produkciją arba parduodant prekes. Taigi pajamos kaupimo principu pripažįstamos, kai yra :

Produkcijai: pardavimo pajamos pripažįstamos pardavimo dieną, nepriklausomai nuo to, kada produkcija bus nugabenta pirkėjui. Paslaugoms: už suteiktas paslaugas pripažįstamos tuo metu, kai paslaugos suteiktos ir patvirtinta dokumentais. Leidimo kitiems naudotis įmonės turtu: tokio pobūdžio paslaugų pajamos (nuomos, palūkanų ir pan.) pripažįstamos, kai pasibaigia atitinkamas laikotarpis ar kai kiti pasinaudoja įmonės turtu. Perleistam įmonės turtui: pagautė pripažįstama turto perleidimo dieną. Tačiau realiai ūkinėje veikloje negalima apsiriboti šiais keturiais pajamų pripažinimo atvejais į įmonės veiklos ir pajamų pripažinimo specifiką.

Uždirbtos pajamos gali būti registruojamos taip :

už parduotas netipinės veiklos produkciją ir parduoti skirtas prekes bei paslaugas:

Palyginimo principas- apskaitos principas, suteikiantis finansinės informacijos vartotojams lyginti įmonės finansinės būklės ir veiklos tendencijas.

Praktiniu požiūriu pripažįstant sąnaudas būtina laikytis pastovumo, kaupimo ir palyginimo principu. Kiti principai – piniginio mato, atsargumo, neutralumo ir t.t. tiktai parodo, kaip gali būti įgyvendinami anksčiau nurodytieji principai.

Pajamų ir sąnaudų dydžio nustatymui reikalingos šios aplinkybės:

Norint sužinoti pajamų įvertinimą pirmiausiai reikia atsižvelgti į numatomas nuolaidas, parduotų prekių grąžinimą ir nukainojimą. Jeigu pinigų arba jų ekvivalentų mokėjimas yra atidėtas ir tai pat į mainus.

Perparduotų prekių savikaina - ,,prekių perpardavimas, t.y. nupirktų materialinių vertybių pardavimas, dominuoja prekybos įmonėse.“

Netipinės veiklos sąnaudoms ir pajamoms priskiriamos kitos veiklos, finansinės ir investicinės veiklos pajamos ir sąnaudos, jei jos nepriskiriamos tipinei įmonės veiklai.

tikėtina, kad pajamos ir sąnaudos bus patirtos arba, kad ekonominė nauda bus gauta ;

pajamų ir sąnaudų suma gali būti patikimai įvertinta.

Palūkanų pajamos ir sąnaudos turi būti pripažįstamos kaupimo principu taikant apskaičiuotų

Honorarų pajamos ir sąnaudos turi būti pripažįstamos kaupimo principu atsižvelgiant į autorinių ar kitokių sutarčių sąlygas.

Spalio 11 d. skolon įsigytos naujos staklės už 12000 eurų. Skolą reikės grąžinti per 30 dienų.

Spalio 13 d. gauta sąskaita iš reklamos agentūros "Lietus" už akcinei bendrovei „Gubernija“ atliktas paslaugas, kurią reikės apmokėti per 30 dienų. Bendra suma - 3400 eurų.

Spalio 20 d. kilęs gaisras sunaikino pusę medžiagų atsargų. Nuostolis - 30 eurų.

Spalio 26 d. sumokėtos bankui priklausančios palūkanos (45 eurai) ir apmokėta sąskaita už ryšių paslaugas (220 eurai).

Spalio 28 d. išmokėtas 4000 eurų darbo užmokestis.

Spalio 29 d. iš klientų gauta 575 eurų už atliktas paslaugas.

Spalio 31 d. sumokėta 5000 eurų už kovo 11 d. įsigytas stakles.

Spalio 31 d. apmokėta spalio 13 d. gauta sąskaita.

Pirminis dokumentas – paskolos sutartis (1 Priedas), banko išrašas (8 Priedas).

  • Microsoft Word 312 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (4349 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Pajamų ir sąnaudų apskaita kursinis darbas
    9 - 1 balsai (-ų)
Pajamų ir sąnaudų apskaita kursinis darbas. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/pajamu-ir-sanaudu-apskaita-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 18:04
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo