Pajamų nelygybė ir kitos rinkos problemos


Pajamu nelygybe ir kitos musu rinkos problemos. Santykinė skurdo riba 2013. Pajamu nelygybe rinkos problemos. Santykine skurdo riba 2013 lietuvoje.

Pajamų nelygybė ir kitos rinkos problemos. Pajamų nelygybė ir jos priežastys. Fizinių ir protinių gabumų skirtumai. Išsilavinimas ir įgūdžiai. Darbo kiekis ir jo pobūdis. Sukaupto ir paveldėto turto skirtumai. Rizika. Kiti pajamų diferencijavimo veiksniai. Pajamų nelygybės matavimas. Lorenco kreivė. Skurdas ir jį mažinančios priemonės. Skurdo samprata. Džini koeficientas. Absoliuti skurdo riba. Santykinė skurdo riba. Oficiali skurdo riba. Proporcingus mokesčius. Progresyviniams mokesčiams. Regresyvinis mokestis. Minimalus darbo užmokestis. Socialinių programų finansavimas. Vyriausybės transferiniai išmokėjimai (transferai). Rinkos ribotumas ir jį lemiantys veiksniai. Rinkos polinkis į monopolizaciją. Netobulas išteklių paskirstymas tarp dabarties ir ateities. Informacijos stygius ir asimetriškumas. Šalutinis poveikis (išorės efektai). Visuomeninių prekių gamybos ypatybės. Neveiksmingas socialinių problemų sprendimas. Vyriausybės vaidmuo ekonomikoje. Teisiniai rinkos ekonomikos funkcionavimo pagrindai. Makroekonominė stabilizacija. Išteklių paskirstymas. Pajamų perskirstymas. Vyriausybės išlaidos. Mokesčiai. Reguliavimas arba kontrolė. Skurdas lietuvoje. Skurdo mažinimo lietuvoje būdai. Literatūra.

Lietuvoje 2011m. žemiau skurdo rizikos ribos gyveno apie 660 tūkst. asmenų, kurie sudarė 20 proc. visų šalies gyventojų - 0,2 procentinio punkto mažiau nei 2010 metais, rodo statistikų atlikto pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimo duomenys. Pagrindinės skurdo Lietuvoje priežastys:

• Nedarbas lieka viena pagrindinių skurdo priežasčių Lietuvoje. Nors ekonomikai augant nedarbas vis mažėja ir daug kur jau trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, tačiau 2012 m. spalio 1 d. registruotų bedarbių dalis siekė 10 proc. darbingo amžiaus gyventojų.

• Mažos pajamos susijusios su neefektyviais ūkiais – daugiausia žemės ūkyje, bet ne tik jame. Dirbantys nekvalifikuotą ar nenuolatinį darbą gauna menkus atlyginimus, kurių nepakanka padoriai gyventi. Per menkas pajamas nulemia ir kiti veiksniai (vieniši tėvai, daugiavaikės šeimos) bei aplinkybės (menka sveikata, invalidumas, senatvė, blogos būsto sąlygos ar jo neturėjimas).

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 121 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (2406 žodžiai)
  • Aušra
  • Pajamų nelygybė ir kitos rinkos problemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Pajamų nelygybė ir kitos rinkos problemos. (2013 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/pajamu-nelygybe-ir-kitos-rinkos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:26
×