Pajamų nelygybė Lietuvoje


Pajamų nelygybė Lietuvoje. Pajamų nelygybė. Šiuolaikinėje ekonomikos teorijoje išskiriamos šios pagrindinės pajamų nelygybės formavimą sąlygojančios priežastys. Skurdas dėl pajamų nelygybės Lietuvoje. Skurdo rizikos lygis iki ir po socialinių išmokų 2009–2017 m. Procentais. Gini koeficientas Lietuvoje. Skurdo rizikos lygis pagal amžių 2009–2017 m. Procentais. Kaip sumažinti pajamų nelygybę? Išvada. Šaltiniai.


Uždaviniai: Paaiškinti pajamų nelygybę Apibūdinti skurdą dėl pajamų nelygybės Lietuvoje Pateikti statistinius duomenis Atsakyti į klausimą- kaip sumažinti pajamų nelygybę Lietuvoje? Tikslas: Atskleisti ir statistiniais duomenimis nurodyti pajamų nelygybę Lietuvoje.

Šiuolaikinėje ekonomikos teorijoje išskiriamos šios pagrindinės pajamų nelygybės formavimą sąlygojančios priežastys:.

Skurdo rizikos lygis, yra didziausias 2017 metais ir yra padidejas 1 procentu nuo 2016 metu. skurdo rizikos lygis iki socialiniu ismoku yra padidejas 2 procentais 2017 metais lyginant su 2016 metais.

Politikos būdas mažinti pajamų nelygybę – mokesčių ir išmokų sistema. Greitesnio poveikio būtų galima tikėtis pakoregavus mokesčių ir išmokų sistemą. Svarbios politikos priemonės, kuriomis užtikrinama, kad darbo neturintys asmenys visada būtų ekonomiškai skatinami dirbti mokamą darbą.

Veiksmingiausiai panaikinti darbo užmokesčio skirtumus būtų galima keliant darbuotojų, kurių įgūdžiai menki, kvalifikaciją ir kuriant daugiau darbo vietų. Svarbiausi būdai, kad nepalanki socialinė padėtis nebūtų paveldima iš kartos į kartą, yra šie:  prieinama aukštos kokybės vaiko globa,  socialinis būstas,  švietimas,  sveikatos priežiūra.

Apibendrinant skurdą Lietuvoje matome Eurostat puslapyje, jog pajamų nelygybė mūsų šalyje yra didžiausia per dešimtmetį. Pagal mokslinius tyrimus, didelę pajamų nelygybę Lietuvoje lemia mokesčių reforma ir per menkos socialinės pašalpos. Apžvelgę 2017 metus, žinome, kad 2017 m. žemiau skurdo rizikos ribos gyveno 22,9 proc. Lietuvos gyventojų.

  • MS PowerPoint 186 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (711 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugne
  • Pajamų nelygybė Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Pajamų nelygybė Lietuvoje . (2019 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/pajamu-nelygybe-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 22:01
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo