Pakavimas


Pakavimas. Apibrėžimai ir terminai. Pakavimo medžiagos. Lakštinis aliuminis, alavas ir lakštinis plienas. Stiklas. Mediena. Kartonas. Popierius. Plastmasė. Plastikinės plėvelės. Išsitempianti plėvelė. PVC maistinė plėvelė. Barjerinė plėvelė. Pūsto polietileno plėvelė. Plastikas maišams ir maišeliams. Pakavimo tikslai. Svarbiausios pakavimo funkcijos. Reklaminis pakavimas. Informacinis pakavimas. Pakavimas kaip viena iš paslaugų rūšių. Pakavimas kaip apsauga nuo vagysčių. Pakavimas kaip apsauga nuo aplinkos poveikio. Pakavimas kaip apsauga nuo veiksnių, atsirandančių transportavimo, perkrovimo ir sandėliavimo metu. Pakavimas kaip racionalizavimo faktorius transportavime, perkrovime, saugojime ir sustatyme. Faktoriai lemiantys pakavimo pasirinkimą. Gaminių savybės.

Išsitempianti plėvelė yra įvairių storių bei stiprumo todėl ją galima plačiai pritaikyti. Pagrindinės pritaikymo sritys: maisto ir gėrimų, popieriaus pramonė, čerpės ir keramika, prekybos centrai. Išsitempianti plėvelė yra dviejų rūšių: rankiniam ir automatiniam naudojimui. Išsitempianti plėvelė skirta vynioti rankomis yra mažuose rulonėliuose. Ji skiriama visiems atvejams, kai pakavimas atliekamas su pertraukomis, keliose vietose arba pakuojant ankštoje patalpoje.

Labai skaidri, t.y. produktas, supakuotas į šią plėvelę yra puikiai matomas;

Tačiau ir ši plėvelė nėra ideali, nes jos naudojimas turi griežtas sąlygas:

Barjerinė plėvelė – pakavimo medžiaga gaunama suklijuojant ar sulydant skirtingas medžiagas ekstruzijos metu.  Ši kompozicinė medžiaga pasižymi tuo, kad geriau sulaiko deguonį ir vandens garus. Dažniausiai naudojama maisto produktams pakuoti modifikuotos atmosferos aplinkoje (MAP). Barjerinės plėvelės sąlyginai skirstomos į minkštąsias ir kietąsias.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 119 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (3251 žodžiai)
  • Sandra
  • Pakavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Pakavimas. (2014 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pakavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:49
×