Pakeičiamumo standartizacija ir techniniai matavimai


Pakeiciamumas ir standartizavimas. Techniniai matavimai suleidimai. Skyles sistema suleidimas su ivarza. Standartizavimas ir techniniai matavimai kursinis. Pleistinis griovelis. Techniniai matavimai konspektas. Ribinės nuokrypos guoliams. Elektriniai matavimai ir standartizavimas. Tolerancijos ribos techniniuose skaičiavimuose. Elektros pakeiciamumas ir standartizavimas.

Mazgo aprašymas. Nominaliniai matmenys. Lyginių cilindrų sujungimų skaičiavimas. Universalių matavimo priemonių parinkimas. Riedėjimo guolių suleidimai. Pleištinio sujungimo suleidimai. Matmenų grandinės skaičiavimas. Pleišto griovelio matavimo prietaiso schema.

Duotas mazgas yra cilindrinio reduktoriaus varantysis velenas ir tarpinis velenas (1pav. ). Veleno judesys perduodamas velenui. Jis sudarytas iš užpresuotų guolių 7, ir cilindrinių krumpliaračių bloko 9-10, kuris sumontuotas su įvarža. Sukimo momentui perduoti panaudotos išdrožos. Velenas sudarytas iš įvorių, kurios suleistos su tarpu ir cilindrinių krumpliaračių, kurie sumontuoti tarpiniu suleidimu. Sukimo momentas perduodamas panaudojant pleištus. A nominalinius matmenis parenku pagal užduotyje nurodytus dydžius ir mastelį. Gautus duomenis suapvalinu iki standartinės pasirinkau sujungimą su tarpu. Kadangi sujungimas turi būti išardomas ir centravimui keliami gana dideli reikalavimai, tai skylės ir veleno sujungimas turi būti kvalite pagal rekomendacijas pasirinkau tarpinį suleidimą h7/js. Šis suleidimas garantuoja rerą centravimą apskaičiuojame sujungimo 19 h7/js6 kalibrus. Iš stand pagal tikslumo laipsnį it2 iš standarto gost 24643-81 randame šakučių plokštumo tolerancija, lygią 0,5 ģm, ir kamščių arba žiedų cilindriškumo to matavimo priemones parenkame pagal leistinas matavimo paklaidas, kurios priklauso nuo matuojamųjų detalių tikslumo ir nominalinio matmens. Skaitinės leisti skylei matuoti pasirenkame indikatorinį vidmatį gost 868-82, kurio matavimo paklaida – 100 ģm ribose yra 15 ģm. Vidmačio matavimo ribos – nuo 18 – 50 mm. Padalos vertė 0,01 mm.

Velenui matuoti pasirenkame svirtinę šakutę gost 11098-75, kurios matavimo paklaida Äm=2 ģm. Ša su guoliais sujungiamų veleno ir skylės cilindrinių dalių kūgiškumo ir ovališkumo to pleištu sujungiami krumpliaračiai ir 12 su velenu. Iš lentelės pleišto plotis b=6 mm, aukštis h=6 mm. Suleidimus pasirenkame pagal pleišto plotį. Imame norma matmenų grandinė sudaryta iš uždarančiojo nario a, mažinančiųjų narių a2, a3. , a8 ir didinančiųjų narių a1 matmenų grandinės schemoje raide ma pažymėti nariai kurių ribinės nuokrypos žinomo tolerancija ir ribinės nuokrypos eilutėje nestandartinės. Gautas tikslumo kvalitetas daugeliuimatavimo schema pateikta 13 pav. ,

  • Microsoft Word 138 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (1360 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pakeičiamumo standartizacija ir techniniai matavimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pakeičiamumo standartizacija ir techniniai matavimai. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pakeiciamumo-standartizacija-ir-techniniai-matavimai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo