Paklausa konspektas


Norėti ir galėti. Paklausos kiekiu. Paklausos dėsnis. Tarp prekės kainos ir kiekio yra pastovus atvirkštinis ryšys. Pajamų efektas. Pakeitimo efektas. Mažėjantis ribinis naudingumas.


Paklausą formuoja pirkėjas. Jei pirkėjas norės prekės, bet neturės pinigų, tai jo noras ir liks tik noru, bet ne paklausa. Pavyzdžiui, jeigu jūs norite nusipirkti naują kuprinę, bet neturite pakankamai pinigų, ekonomistai šio jūsų noro paklausa nevadintų. Jeigu turite pakankamai pinigų ir norite juos išleisti kuprinei, jūsų noras yra paklausa.

Prekių ir paslaugų kiekį, kurį esame linkę pirkti tam tikru laikotarpiu už tam tikrą kainą, vadiname paklausos kiekiu. Perkant yra svarbi kaina. Todėl, esant skirtingoms kainoms, perkamų prekių kiekiai taip pat nevienodi. Pavyzdžiui, jei bandelė kainuotų 0,30 EUR, paklausos kiekis mokyklos valgykloje per dieną, tarkime, būtų 300, o jei ji kainuotų 0,60 EUR, tai paklausos kiekis tuo pačiu laikotarpiu būtų tik 150 bandelių.

Paklausos kreivė D paprastai leidžiasi žemyn iš kairės į dešinę. Tradiciškai prekės ar paslaugos kaina P (angl. Price – kaina) atidedama vertikalioje ašyje. Prekės ar paslaugos kiekis Q (angl. Quantity – kiekis) atidedamas horizontalioje ašyje.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (628 žodžiai)
  • Luka
  • Paklausa konspektas
    10 - 9 balsai (-ų)
Paklausa konspektas. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/paklausa-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 14:32
×