Paklausos ir pasiūlos elastingumas referatas


Įvadas. Paklausos ir pasiūlos elastingumo samprata. Prekių paklausa. Pasiūlos kreivė. Paklausos elastingumas kainų atžvilgiu. Paklausos ir pasiūlos elastingumo koeficientas. Lastingumą kainų atžvilgiu sąlygojantys veiksniai. Specifiniai veiksniai, veikiantys paklausos elastingumą. Literatūra.


Įmonės veiksnumas didžiąja dalimi priklauso nuo jos gaminamų prekių, teikiamų paslaugų paklausos. Nuo parduotų prekių, ar paslaugų, priklauso įmonės pajamos, konkurencingumas tiek vidaus, tiek tarptautinėje rinkose. Rinkos dalyvių - vartotojo ir gamintojo – ryšiai atsispindi prekių paklausoje ir pasiūloje. Pasiūla ir paklausa – tai pagrindinės kiekvienos ekonominės sistemos sąvokos, ir šių dviejų veiksnių sąveikos pagrindu tobuloje konkurencijos rinkoje susiklosto rinkos kaina.

Darbo autorė išnagrinėjo šias sąvokas t.y.

Paklausa (demand) – tai prekių kiekiai, kuriuos pirkėjas nori ir gali nusipirkti. Esant skirtingo lygio pardavimo kainoms. Paklausa – tai polinkis pirkti.(Z. Lydeka, B.Drilingas, 2001)

Elastingumas – tai vieno ekonominio kintamojo dydžio sugebėjimas reaguoti įkito ekonominio dydžio pokyčius..(Z. Lydeka, B.Drilingas, 2001)

Referato objektas –

Referato tikslas – išanalizuoti paklausos ir pasiūlos funkcijas, jų elastingumą pagrindiniams paklausos ir pasiūlos veiksniams, praktinį elastingumo koeficiento panaudojimą sprendžiant kai kurias firmos ekonomines problemas.

Paklausos ir pasiūlos elastingumo funkcijas.

Žinome, kad kainos keitimas turi nevienodą poveikį atskirų prekių paklausos ar pasiūlos pokyčiams.Pavyzdžiui, jeigu 1 EUR padidinsime virdulio ir elektros kainas, tai, suprantama, kad virdulių pirkimo apimčiai tai neturės jokio poveikio, o elektros vartojimas gerokai sumažės. Atskiru prekių paklausos ir pasiūlos kiekiai skirtingai reaguoja į kainos pasikeitimo lygį. Tokiai reakcijai įvertinti ekonomikoje vartojimas specialus terminas (matas) ,vadinamos paklausos arba pasiūlos elastingumo kainai, pajamoms arba kitam veiksniui.

Pasiūlos elastingumas kainai – tai laukiamas pasiūlos kiekio (pardavimo apimties) pasikeitimas pasikeitus prekės kainai. Pasiūlos elastingumas kainai išreiškiagamintojų (pardavėjų) reakciją į kainų pokyčius.(Z. Lydeka, B.Drilingas, 2001)

Paklausos elastingumas kainai – tai laukiamas paklausos kiekio(pirkimų apimties) pasikeitimaspasikeitus prekės kainai. Paklausos elastingumas kainai išreiškiavartotojų (pirkėjų) reakciją į kainų pokyčius.(Z. Lydeka, B.Drilingas, 2001)

Paklausos elastingumas kainai neturi matavimo vieneto, nesproduktokiekio (Q) irkainos (P)matavimo vienetai skiriasi tarpusavyje. Todėl paklausos elastingumas kainai išreiškiamas koeficientu. Kai norima paklausos elastingumą kainai paaiškinti, tada jis išreiškiamas kaip paklausos kiekio (pirkimų apimties Q) kitimo procentas, kainai (P) pakitus vienu procentu.Kai norima paklausos elastingumą apskaičiuoti matematiškai,tadapaklausos elastingumo kainai koeficientas nustatomas kaip perkamo prekės kieki procentinio pokyčio ir kainos procentinio pokyčio santykis. Paklausos elastingumo kainai koeficientą galima išreikšti taip:

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1829 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lijana
  • Paklausos ir pasiūlos elastingumas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Paklausos ir pasiūlos elastingumas referatas. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/paklausos-ir-pasiulos-elastingumas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 02:18
×