Paklausos ir pasiūlos elastingumo kainų atžvilgiu veiksniai referatas


Paklausos ir pasiūlos elastingumo kainų atžvilgiu veiksniai referatas. Įvadas. Elastingumo samprata ir rūšys. Paklausos elastingumo kainų atžvilgiu veiksniai. Paklausos elastingumo kainų atžvilgiu apibūdinimas. Paklausos elastingumą lemiantys veiksniai.Analizė. Pasiūlos elastingumo kainų atžvilgiu veiksniai. Pasiūlos elastingumo kainų atžvilgiu apibūdinimas. Pasiūlos elastingumą lemiantys veiksniai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Įvairių prekių ar paslaugų paklausos arba pasiūlos kreivių formos ir nuolinkis gali skirtis.

Šio referato tikslas išanalizuoti paklausos ir pasiūlos elastingumo kainų atžvilgiu veiksnius ir jų įtaką paklausos ir pasiūlos elastingumui.

Paklausos elastingumas – pirkėjo noro įsigyti prekę arba paslaugą matas.

Ekonomistai paaiškintų, kad paklausos elastingumas – tai duomenys, rodantys, kaip stipriai tam tikro gaminio (prekės ar paslaugos) paklausos kiekis reaguoja į vienokį ar kitokį vieno iš nepriklausomų jų gaminio paklausą veikiančių kintamųjų pokytį.

Norėdama geriau suprasti pirkėjų reakciją į prekės kainos pasikeitimą, apibūdinsiu paklausos elastingumą kainų atžvilgiu. Tačiau šiai sąvokai nėra vieno konkretaus apibrėžimo, įvairūs autoriai ją pateikia skirtingai.

Taigi paklausos elastingumas kainų atžvilgiu suprantamas kaip paklausos reakcijos į tam tikrą kainos pokytį matas. Laipsnis, kuriuo kainų pasikeitimas veikia paklausą, priklauso nuo prekės paklausos elastingumo. Kainos pasikeitimo poveikio paklausos pokyčiams laipsnį rodo tiesioginis paklausos elastingumo koeficientas Ed, kuris apskaičiuojamas kaip paklausos kiekio procentinio pasikeitimo ir kainos procentinio pasikeitimo santykis.

Paklausos elastingumas apibūdina pirkėjų (vartotojų) reakciją į kainų pasikeitimus, tuo tarpu pasiūlos elastingumas apibūdina pardavėjų (gamintojų) reakciją.

Pasiūlos elastingumas – tai matas, rodantis, kaip lengvai pardavėjai (gamintojai) gali didinti arba mažinti pateikiamų prekių arba paslaugų kiekį.

Kitaip tariant, pasiūlos elastingumas yra tam tikro gaminio pasiūlos kiekio jautrumo laipsnis gaminio kainos pasikeitimų atžvilgiu.

Norėdama geriau suprasti pardavėjų (gamintojų) reakciją į prekės kainos pasikeitimą, apibūdinsiu pasiūlos elastingumą kainų atžvilgiu. Tačiau šiai sąvokai nėra vieno konkretaus apibrėžimo, įvairūs autoriai ją pateikia skirtingai.

Taigi pasiūlos elastingumas kainų atžvilgiu – tai pasiūlos atsako į vienokį ar kitokį kainos pokytį laipsnio matas, išreiškiamas pasiūlos lankstumo koeficientu Es, kuris apskaičiuojamas kaip siūlomo prekių kiekio procentinio pasikeitimo ir kainos procentinio pasikeitimo santykis.

3. Prekių saugojimo galimybės. Greitai gendančių maisto produktų, kai kurių daržovių, vaisių ir panašiai pasiūlos elastingumas yra mažas. Jeigu, pavyzdžiui, kainos mažėja, tokių prekių pardavimo negalima atidėti vėlesniam laikui, gamintojas yra priverstas pardavinėti turimą produkciją mažesne kaina. Kita vertus, jei pardavėjas žino, kad, praėjus tam tikram laikui, kainos padidės, jis negali sudaryti atsargų, kad padidintų pasiūlą ateityje.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2163 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilius
  • Paklausos ir pasiūlos elastingumo kainų atžvilgiu veiksniai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Paklausos ir pasiūlos elastingumo kainų atžvilgiu veiksniai referatas. (2017 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/paklausos-ir-pasiulos-elastingumo-kainu-atzvilgiu-veiksniai-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 16:41
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!