Paklusimo tyrimai socialinėje psichologijoje


Paklusimo tyrimai socialinėje psichologijoje. Paklusimo apibrėžimai. S. Milgram‘ o eksperimento prielaidos. Otto Adolf Eichmann, ( 1906. 1962. ) SS oberšturmbanfīureris vienas ir holohausto architektų. S. Milgram teigimu, jo eksperimentas atitinka biblijinės paklusimo triados schemą. S. MILGRAM eksperimento procedūra. S. Milgram eksperimento schema. S. Milgram. prie “Mokytojo” pulto. Rezultatai. Paklusimo lygio raiška skirtingose eksperimento situacijose. Paklusimą stiprinantys aspektai. Paklusimo lygio įvertinimai, nustatyti skirtingose šalyse (taikant s. milgram tyrimo modelį). S. Milgram tyrimo išdavos. Paklusimo ir lyties sąsajos. (Kaip atspėti, ar čia moterys, ar čia vyrai. Paklusimo agentinėje padėtyje raiška. Tiriamieji 22 medicinos seserys. Rezultatai.


Paklusimas – tai iš išorės inicijuojamų ir kontroliuojamų veiksmų bei poelgių vykdymas nepaisant, kad jie prieštarauja vidiniams įsitikinimams. Paklusimas – tai socialinis veiksmas, atliekamas vadovaujantis nekritiškai priimtais autoritetingo subjekto (asmens ar grupės) nurodymais. Paklusimas – silpnesnio žmogaus elgimasis galingesniam žmogui pageidaujamu būdu, kuris gali būti priešingas paklūstančiojo žmogaus nuostatoms (Legkauskas, 2008; 388).

Svarbiausią psichologinį tyrimą, kuriame buvo analizuojamos aplinkybes, iššaukiančios paklusimą autoritetui ir apskritai kitų nurodymams, 1963 m. JAV atliko Jeilio u- to prof. Stanley Milgram.

Paklusimo autoritetams pagrindu įvykdytų nusikaltimų žmonijai padariniai totalitarinėse santvarkose. II P.K. :Žuvo apie 19,2 mln. kareivių, apie 39,2 mln. civilių, iš viso apie 56 mln. žmonių. Vokietijos mirties stovyklose buvo sunaikinta 10 mln. žmonių. Žydų, persekiojamų visoje Europoje, buvo sistemingai sunaikinta 6 mln. (67 proc. visų gyvenusių). Lietuvoje (195 000 žydų), taip pat 50 000 kitų tautybių žmonių, dar 30 000 išvežta į konlagerius. 2. Santykinai padorių žmonių elgsenos skirtumai, kai jie vykdo išorinius nurodymus ir kai gali veikti savarankiškai. 3. Žmonių nesibodėjimas savanoriškai dalyvauti akcijose, kuriose kažkam sukeliamas skausmas, kančios, ar net atimama gyvybė. Tai patvirtina istoriniai faktai (savanoriai viešų egzekucijų žiūrovai ir pan.). 4. Psichologų dėmesio paklusimo tyrimams stoka. Iki Milgram buvo žinomas tik vienas 1924 m. Landey atliktas eksperimentas.

  • MS PowerPoint 4002 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (1483 žodžiai)
  • Ignas
  • Paklusimo tyrimai socialinėje psichologijoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Paklusimo tyrimai socialinėje psichologijoje. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/paklusimo-tyrimai-socialineje-psichologijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:33
×