Pakuočių ir padėklų tipai


Padeklu rusys. Pakuociu tipai.

Pakuočių ir padėklų tipai. Pakuotė - dėžutė/dėžė iš įpjauto kartono. Pakuotė - štampuotos dėžės. Vidinės pakuočių medžiagos. Putplasčio pagalvėlės. Burbulinė plėvelė. Oro pagalvės. AirPak. Būgnai. Pakuotės rūšis – plėvelė. Pūslėta plėvelė. PE putos plėvelė. PE apsauginė plėvelė. Padėklas. Plokščiosios dugninės. Erdvinė. Ant stovelinių. Dėžinėse. ISO padėklų standartas. EPAL padėklai gali būti keturių skirtingų dydžių. Standarto reikalavimai. Leistina apkrova. Pagrindiniai standarto atitikties požymiai.

Pakuotė - dėžutės bei dėžės iš gofruotojo kartono. Dėžės ir dėžutės iš gofruotojo kartono pasaulyje gana plačiai naudojamos pirmiausia dėl palankios kainos. Tai paprastas pakavimo sprendimas. Gofruotasis kartonas yra optimalus pasirinkimas, nes iš šios medžiagos pagamintos pakuotės yra tvirtos ir lengvos. Siūloma daug įvairių dėžių rūšių, dėžės gali būti standartinių matmenų ir gaminamos pagal specialius kliento reikalavimus. Savaime suprantama, tai pats dinamiškiausias pakavimo sprendimas, atveriantis plačias naudojimo galimybes.

•ant jo galima spausdinti, galima apdoroti paviršių (padengti laku, vašku).

•Dažniausiai tai būna standartinis gofruotojo kartono lakštas su įpjautais kampais ir ant paviršiaus pažymėtomis lenkimo linijomis, pagal kurias kartoną lengva sulankstyti į keturkampę dėžę.

•Kraštų bei pagrindo dalys užfiksuojamos lipnia juosta, klijais arba spaustukais.

•Naudojant štampavimo technologiją, galima pagaminti daug įvairių matmenų ir formų pakuočių.

Vidinės pakuočių medžiagos. Vidinės pakuočių medžiagos apsaugo prekes nuo smūgių jas transportuojant arba sandėliuojant. Minėtinos įvairios pakavimo iš vidaus galimybės, pvz., atskiras kiekvienos prekės įpakavimas, apsaugant prekes nuo sąlyčio viena su kita transportavimo metu, arba putplastis, sušvelninantis smūgius transportavimo ir sandėliavimo metu. Siekiant tinkamai apsaugoti prekes, naudojamos pakavimo medžiagos transportavimo pakuočių viduje:

Putplasčio pagalvėlės. Putplasčio pagalvėlių medžiagos kokybė bei stiprumas priklauso ne vien nuo pasirinkto polimero, bet taip pat ir nuo jo tankumo bei gamybos metu naudojamos technologijos. Medžiagos pasirinkimas, jos kokybė, gamybos metodas ir t. t. nurodo putplasčio gaminių patvarumą – nusprendžiama, ar gaminius galima naudoti tik kartą, ar daugiau kartų. Gaminant putplasčius galima naudoti įvairius priedus, apsaugančius prekes nuo korozijos bei ugnies. Putplasčio pagalvėlių privalumai:

Burbulinė plėvelė. Burbulinė plėvelė yra lengva ir lanksti medžiaga, gaminama iš mažo tankio polietileno. Tai paprastas sprendimas netaisyklingos formos prekėms gabenti bei apsaugoti. Burbulinė plėvelė apsaugo prekes nuo įbrėžimų ir sušvelnina smūgius. Šią plėvelę galima naudoti ir pakuotės tuščioms ertmėms užpildyti. Burbulinė plėvelė naudojama įvairioms reikmėms mažmeninėje prekyboje ir įvairiuose pramonės sektoriuose: elektronikos, keramikos, stiklo bei automobilių pramonėje. Gaminama įvairaus dydžio ir storio, taip pat siūloma antistatinė burbulinė plėvelė. Burbulinės plėvelės savybės ir privalumai:

Oro pagalvės. Oro pagalvė yra efektyvi pakavimo priemonė, apsauganti prekę nuo galimų smūgių ir daiktų judėjimo pakuotėje. Oro pagalvės tinka prekėms, neturinčioms aštrių kampų ar kraštų bei išsikišančių detalių. Oro pagalvė sudaryta iš 99% oro ir 1% plėvelės. Ji yra daugkartinio naudojimo ir visiškai perdirbama. Tai ekonomiškas ir ekologiškas sprendimas. Palyginti su kitomis tuščioms pakuočių ertmėms kamšyti naudojamomis medžiagomis, oro pagalvė lemia mažesnes medžiagos sąnaudas, yra lengvesnė užima mažiau vietos. Oro pagalvių privalumai:

  • Logistika Konspektas
  • Microsoft Word 1260 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2400 žodžiai)
  • Evelina
  • Pakuočių ir padėklų tipai
    10 - 2 balsai (-ų)
Pakuočių ir padėklų tipai. (2014 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pakuociu-ir-padeklu-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:28
×