Paleolito menas


Įvadas. Paleolito menas. Olų tapyba. Cueva de las Manos urvų piešiniai. Paplitimo regionai. Stilių skirstymas. Piešiniai. Spalvos ir jų gamyba. Piešinių amžiaus nustatymas. Altamiros urvai. Lasko urvas. Piešinių paskirtis.

Menas. Šiuolaikinis menas yra neribotas, neaprėpiamas ir neapimamas į jokius rėmus. Kurti gali bet kas, kas tik nori kurti ir užsiimti menu. Taip yra todėl, kad XXIa. žmogui suteikiamos pačios geriausios ir įvairiausios sąlygos realizuoti save, ir išreikšti savo mintis menu.Tačiau man įdomu, kaip buvo su pirmykščiu žmogumi.Dar paleolito laikotarpyje, kada kurti nebuvo jokių tinkamų sąlygų, o pirmykštis žmogus dar buvo taip priklausomas nuo gamtos. Jis neturėjo jokių tinkamų priemonių, kad galėtų užsiimti menu, gal būt jis dar nė nesuprato, kas, tas menas yra, kam jis jam reikalingas ir ką jis reiškia žmogui.

Buvo manoma, kad tolimos praeities ‘laukiniai‘ žmonės yra palikę kokių nors meninės kūrybos formų, bet jos turėjusios būti labai primityvios. Juk pirmykščio žmogaus protas ir gabumai buvo lyginami su vaiko protu ir gabumais. Dėl skurdžios materialinės ‘laukinių‘ kultūros atrodė absurdiška manyti, kad dvasinė kultūra galėjusi būti kitokia.

  • Microsoft Word 316 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (2300 žodžiai)
  • Agnė
  • Paleolito menas
    10 - 2 balsai (-ų)
Paleolito menas. (2013 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/paleolito-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:08
×