Paliatyviųjų pacientų artimųjų poreikių vertinimas palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje


Artimuju poreikiai slaugos ligonineje. Slaugos planas. Bendravimas su paciento artimaisiais. Paliatyvios slaugos poreikiai. Pacientų slaugos procesas. Paliatyviosios pagalbos samprata. Poreikiu ivertinimas. Ese refleksija ginekologineje praktikoje. Bendravimo su pacientais ir ju artimaisiais. Paliatyviosios slaugos samprata.

Įvadas. Paliatyviųjų pacientų artimųjų poreikių vertinimo teorinės prielaidos. Paliatyviosios pagalbos samprata, tikslai ir principai. Paliatyviosios pagalbos vystimosi apžvalga europoje ir lietuvoje. Paliatyviosios pagalbos komandos ypatumai ir socialinio darbuotojo vaidmuo. Paliatyviosios pagalbos poreikių vertinimas slaugos ligoninėje ligonių artimiesiems. Paliatyviųjų ligonių artimųjų išgyvenimai. Paliatyviųjų pacientų artimųjų bendravimas. Tyrimo metodika. Tyrimo metodas. Tiriamieji ir jų parinkimas. Tyrimo eiga ir organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Demografinė ir socialinė respondentų charakteristika. Artimųjų pagalbos poreikia. Pokyčiai paliatyviųjų ligonių artimųjų gyvenime. Išvados. Literatūra. Priedai.

Viena iš sveikatos priežiūros sričių yra paliatyvioji pagalba. Todėl paliatyviosios pagalbos sistema mūsų šalyje turi egzistuoti ne tik kaip nacionalinė sveikatos priežiūros sistemos ir kultūros dalis, bet kaip žmogiškoji vertybė, nes kiekvienas iš mūsų susidurs su neišvengiama tikrove- mirtimi.

Paliatyvioji pagalba, tai visapusiška pagalba pacientui, sergančiam progresuojančia, nepagydoma, neįveikiama liga. Paliatyvioji pagalba yra svarbi visuomenės sveikatos problema, ne tik medicininiu, bet socialiniu, psichologiniu bei dvasiniu požiūriu. Siekiama optimaliai pagerinti paciento kurio gyvenimo trukmė ribota, gyvenimo kokybę ir sudaryti sąlygas oriai pasitikti mirtį.

Didėjantis paliatyviųjų pacientų skaičius priverčia atkreipti dėmesį į jų artimuosius, kurie prižiūrėdami ir slaugydami pamiršta save ir jaučiasi nepatogiai ir nedrįsta paprašyti pagalbos galvodami, kad jie turi būti stiprūs. Dėl patiriamo psichologinio bei fizinio diskomforto, pacientų artimiesiems dažnai pasireiškia įvairūs sveikatos sutrikimai, tai pagalbos reikalaujantys arba paslėptieji pacientai. Artimiesiems dažnai reikalingas simptominis gydymas, moralinis bei dvasinis palaikymas. Jiems tenka priprasti prie kasdieninės paciento priežiūros, jų vaidmens ir pareigų pasikeitimo šeimoje, tarpusavio santykiuose. Neišvengiamas mirties laukimas ir pasiruošimas tampa nauju gyvenimo etapu, turinčiu savo turinį ir prasmę, savo išgyvenimus, mąstymą ir siekimą.

Padidėjęs sergamumas ir mirštamumas yra susijęs su gedėjimu. Todėl svarbu skatinti gedinčių artimųjų sveikatą slaugos metu. Netekties nulemtas fizinis ir emocinis silpnumas sukelia laikiną gerovės praradimą, bet galiausiai grįžtama prie buvusios sveikatos. Jeigu visuomenės požiūris pasikeis į mirtį kaip natūralų procesą, tai bus didėlė įtaka ir gedėjimo rezultatui. Šis suvokimas leistų gedinčiam žmogui įgyti šiek tiek laiko ir erdvės ir skatintų rūpintis, savo sveikata. Parama išgyvenant artimųjų netektis padeda sumažinti psichosomatinių ir psichiatrinių susirgimų riziką. Eilė atliktų tyrimų atskleidė prastą pagalbos teikimą gedint artimųjų, todėl padidėjo artimųjų sergamumas ir mirštamumas.

Mokslinių šaltinių analizė rodo, kad paliatyviosios pagalbos sritis mažai nagrinėta. Lig šiol tyrimai buvo, nukreipti, į sveikatos priežiūros komandos poreikių tenkinimą bei gyvenimo kokybės gerinimą. (mickevičiūtė, 2006).

Pacientų artimųjų poreikių įvertinimas paliktas nuošalyje.

  • Medicina Diplominis darbas
  • Microsoft Word 135 KB
  • m.
  • 57 puslapiai (13061 žodžiai)
  • Migla
  • Paliatyviųjų pacientų artimųjų poreikių vertinimas palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Paliatyviųjų pacientų artimųjų poreikių vertinimas palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. (2012 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/paliatyviuju-pacientu-artimuju-poreikiu-vertinimas-palaikomojo-gydymo-ir-slaugos-ligonineje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:52
×