Palūkanos


Palūkanų esmė. Palūkanų samprata. Paprastu palukanu skaiciavimas. Sudetiniu palukanu formule. Sudetingos palukanos. Palukanos tai yra. Paprastuju ir sudetiniu palukanu skaiciavimas. Kaupimas pagal paprastasias palukanas. Palukanu skaiciavimas. Sudetingu palukanu formule.

Paprastų ir sudėtingų palūkanų skaičiavimas. Įvadas. Palūkanų esmė ir paskirtis. Paprastosios palūkanos. Paprastųjų palūkanų samprata, jų skaičiavimas. Paprastųjų palūkanų pritaikymas. Kaupimas pagal paprastąsias palūkanas. Sudėtingosios palūkanos. Sudėtingųjų palūkanų samprata, jų skaičiavimas. Sudėtinių palūkanų normų funkcijų savybės ir jų tarpusavio sąryšiai. Kaupimas pagal sudėtines palūkanas. Kasmetinės procentinės pajamos iš bankų indėlių. Išvados. Literatūra. Mano tyrimo tema yra paprastų ir sudėtingų palūkanų skaičiavimas. Šią temą pasirinkau dėl jos aktualumo ir svarbos finansų srityje. Palūkanos- tai sudėtingas ekonominis rodiklis, kurio esmė ir pritaikymo galimybės yra įvairiapusės. Tyrimo tikslas– supažindinti, kokie yra dažniausiai taikomi paprastųjų ir sudėtingųjų palūkanų skaičiavimo būdai naudojant konkrečias formules. Pateiksiu palūkanų skaičiavimo pavyzdžius, kad būtų lengviau suvokti pateikiamą informaciją.

Ekonomikoje labai dažnai tenka susidurti su palūkanomis. Jos naudojamos finansų institucijų nustatomų pajamų už pinigų panaudojimą (skolinimą) dydžiui apskaičiuoti. Kasdien susiduriama su palūkanų skaičiavimu išduodant piniginę paskolą, parduodant į kreditą, atidarant taupomąją sąskaitą, dedant indėlį į banką, įvertinant vekselius, įsigyjant obligacijų arba sertifikatų. Palūkanų prigimtis aiškinama įvairiai: rizikos apmokėjimu, susilaikymo nuo vartojimo kompensavimu ir pan. Dažnai apie palūkanas kalbama apskritai. Tai rodo, kad ekonomikoje yra ypatinga palūkanų norma, kuri turi savybių, būdingų visoms palūkanų normoms.

Mano tyrimo tema yra

Tyrimo tikslas– supažindinti, kokie yra dažniausiai taikomi paprastųjų ir sudėtingųjų palūkanų skaičiavimo būdai naudojant konkrečias formules. Antrajame skyriuje bandysiu plačiau panagrinėti paprastąsias palūkanas: jų sampratą, kaupimo finansines priemones, kuomet naudojamos paprastųjų palūkanų apskaičiavimo formulės.

Trečiajame skyriuje supažindinsiu su sudėtingųjų palūkanų samprata, ekonominėmis situacijomis, kada yra taikomas sudėtingų palūkanų skaičiavimas, kaupimu pagal sudėtines palūkanas.

Norėdama pasiekti šiuos tikslus darbe naudojausi informacijos apibendrinimo, lyginimo metodais. Apibendrintai pateikiami pagrindiniai skaičiavimo būdai, panaudojant paprastųjų ir sudėtingųjų palūkanų skaičiavibendriausia prasme palūkanos yra paskolintų pinigų prieaugis. Jis pasireiškia tuo, kad pinigams laikinai suteikiama tam tikra vertė. Palūkanų normą suprantame, kaip vieną pajamų, kurias duoda finansinės priemonės, formų, Palūkanų norma yra pelno norma, kurią skolininkas moka skolintojui. Palūkanų normą taip pat galima interpretuoti kaip skolininkui suteiktos teisės naudotis skolintomis lėšomis, kainą.

Apskritai palūkanos yra pajamų šaltinis ir dėlto sudaro nacionalinių pajamų dalį. Palūkanos gali būti vertinamos kaip procentais per metus išreikšta kaina, susiejanti dabartinę vertę su būsimąja.

Palūkanos naudojamos finansų institucijų nustatomų pajamų už pinigų panaudojimą (skolinimą) dydžiui apskaičiuoti. Palūkanos yra paskolos gavėjų išmokos kreditoriams už jų pinigų panaudojimą finansuoti materialioms bei vertybinių popierių investicijoms ir vartojimui. Kitaip tariant, palūkanos yra premija kreditoriams už susilaikymą nuo einamojo vartojimo ir riziką skolinant pinigus.

Taigi, palūkanos – pinigų skolinimo kaina arba mokestis už sutikimą atidėti vartojimą.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 78 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (5443 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaiva
  • Palūkanos
    10 - 1 balsai (-ų)
Palūkanos. (2011 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/palukanos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:37
×