Palūkanų norma referatas


Įvadas. Pinigų rinka, pinigų pasiūla bei paklausa. Palūkanų normų rūšys ir funkcijos. Palūkanų normos veiksniai. Išvados. Literatūra.


Palūkanos – pinigų suma, kurią skolininkas moka nustatytais laiko tarpais arba pasibaigus terminui skolintojui už naudojimąsi tam tikrą laikotarpį jo pinigais. Klientas moka bankui palūkanas už paskolas, bankas moka palūkanas klientui už banke laikomus indėlius.

Palūkanas geriausiai apibūdina palūkanų norma. Palūkanų norma yra išreikšta procentais skolinamųjų pinigų kaina už naudojimąsi jų perkamąja galia. Palūkanų normos yra fiksuotos ir kintamos. Šis palūkanų normų skirtumas lemia skolinamųjų lėšų perkainojimo galimybes ir terminus – tai ypač svarbu palūkanų normos rizikai valdyti.

Kai kitos sąlygos lygios, kuo didesnė palūkanų norma, tuo didesnis vartojimo atidėjimas vėlesniam laikui ir didesnė santaupų apimtis ekonomikoje. Antra vertus, kuo didesnis finansinio aktyvo (pvz., vertybinio popieriaus) pajamingumas, tuo didesnė šio aktyvo paklausa, tačiau tuo mažiau jo išleidėjas norės jį išleisti. Taigi skolintojai nuinteresuoti kuo didesnėmis palūkanų normomis, o skolininkai siekia įgyti lėšas už kuo mažesnes palūkanų normas.

Darbo objektas: palūkanos ir palūkanų normos dinamika.

Darbo tikslas: išanalizuoti palūkanas, jų normas ir dinamiką.

Darbo uždaviniai:

Aptarti palūkininkystės paplitimą;

Atskleisti palūkanų funkcijas ir teorijas;

Atskleisti palūkanų normos veiksnius;

Aptarti palūkanų normų prognozavimą ir jo problemas.

Tyrimo metodai: mokslinės ir kitos literatūros analizė.

Pinigų rinką apibūdina pinigų pasiūla ir paklausa. Pirmiausia apibūdinsiu pinigų pasiūlą, išnagrinėsime pinigų laikymo motyvus, pinigų paklausą ir pusiausvyros pinigų rinkoje susidarymą. Pinigų rinkoje dalyvauja: Bankai, vyriausybės, įmonės, centrinis bankas, pinigų rinkos fondas.

Nominalioji pinigų pasiūla (Ms, nominal money supply) – gyventojų turimas banknotų kiekis ir monetų kiekis.

Pinigų paklaisa – ekonomikos subjektų noras turėti mokėjimo priemonių, bendras rinkos pinigų poreikis. Ši paklausa susijusi su dviem pinigų funkcijomis: mainų priemonės ir taupymo priemonės

Palūkanų normų klasifikacija, kaip ir kiekviena klasifikacija, nėra baigtinė ir gali būti skirtinga, atsižvelgiant į tikslus, naudojamus grupavimo požymius ir panašiai.

Dažniausiai susiduriama su metų palūkanų normomis, tačiau palūkanų normos gali būti skaičiuojamos ir kitam laiko intervalui.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1818 žodžiai)
  • Andriuha
  • Palūkanų norma referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Palūkanų norma referatas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/palukanu-norma-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:22
×