Palukanų norma


Palūkanų normas veikiantys veiksniai. Palukanos ir kredito kaina. Palukanu norma ir jos dydi bei diferenciaciją lemiantys veiksniai. Veiksniai itakojantys palukanu norma. Palukanos veiksniai įtakojantys palukanu norma. Palukanos referatas. Palukanu norma veikiantis veiksniai. Palūkanų normų pokyčių įtakojančių veiksnių. . palukanu normos ir ju dinamiką, salygojantys veiksniais. Palukanų norma lietuvoje.

Įvadas. Palūkanų raida istorijoje. Palūkanų esmė ir palūkanų norma. Palūkanos. Palūkanų norma. Paprastosios ir sudėtinės palūkanos. Nominali ir reali palūkanų norma. Veiksniai veikiantys palūkanų normą. Palūkanų normos dydžio priklausomybė nuo infliacijos. Valiutos kurso pokyčiai nulemia palūkanų normos dydį. Palūkanų normos dydžio priklausomybė nuo ekonomikos ciklo. Palūkanų normą veikiantys diferenciacijos veiksniai. Palūkanų norma ir investiciniai sprendimai. Išvados. Literatūra.

Natūralu, kad už kam nors suteiktą paslaugą yra įprasta atsilyginti, tuo yra paremti visi žmonijos mainai. Pinigai yra pagrindinė mainų priemonė šiame pasaulyje, tačiau mes nežinome, kokia bus pinigų perkamoji galia po kelerių metų, todėl yra reikalingas kažkoks saugiklis arba garantas, kad per tam tikrą laikotarpį dėl įvairių ekonominių pokyčių, mūsų pinigai nenuvertėtų.

Paanalizuokime pavyzdį, kai žmogus paskolina savo sukauptus pinigus kitam žmogui. Tokiu atveju, skolintojui tie pinigai nebeteikia jokios naudos, nes paskolintą laikotarpį jis jais pasinaudoti negali. Tarkime, ištikus ligai ar nelaimei, skolintojui gali prireikti paskolintų pinigų. Taigi panašu, jog skolintojui yra geriau sau pasilaikyti sukauptus pinigus nenumatytiems įvykiams, o ne skolinti santaupas kitiems. Atrodytų, nebėra jokio tikslo skolinti pinigus, bet kaip buvo minėta ankščiau, nuo seno yra įprasta už suteiktą paslaugą atsilyginti, šiuo atveju palūkanos yra šių mainų (paslaugos, kredito rizikos, paskolos) kaina. Tik kitaip negu visos kitos kainos, kredito kaina yra išreiškiama procentais (dažniausiai procentais per metus).

Nuo neatmenamų laikų yra priimta sakyti, kad laikas – pinigai, o palūkanos tokios pat svarbios kaip ir laikas. Galima būtų papildyti, kad palūknos ir laikas duoda pinigų. Šiame darbe bus apžvelgiama ir analizuojama palūkanų esmė, nagrinėjamas jų sudarymas ir palūkanas įtakojantys veiksniai. Tai bus atliekama pasitelkiant įvairių palūkanų normų tipų analizę, nagrinėjant veiksnius, veikiančius palūkanų norpalūkanų mokestis yra kilęs šumero ir egiptiečių kultūrose (apie 1500 m. Pr. Kr. ). Pirmą kartą palūkanų mokesčio sąvoka minima abraomo religiniuose raštuose. Hamurabio [1 hamurabis buvo šeštasis babilonijos dinastijos karalius, valdė apie 1792 - 1750 m. Pr. Kr. ] kodekse (1700 m. Pr. Kr. ) – tai vienas iš ankstyviausių įstatymų kodeksų, kuriame buvo ir pirmieji įstatymai, bandantys riboti palūkanas. Anuomet kiekviena paskola turėjo būti surašyta raštu ir viešai patvirtinta kurio nors valdžios pareigūno.

Atrodo visai pagrįsta ir teisinga manyti, kad žmonės turi mokėti už naudojimąsi svetimu turtu, tačiau senovėje palūkanų mokėjimas buvo laikomas nepateisinamu, romos katalikų bažnyčia viduramžiais netgi buvo uždraudusi lupikavimą, Už palūkanas skolinti pinigus. Tai buvo vadindama dvigubu mokėjimu – buvo mokama už patį daiktą ir dar už to daikto naudojimą. Kita vertus, tuo laikotarpiu toks požiuris nuvesdavo prie to, jog dažnas skolintojas tapdavo visišku pasiskolinusiojo viešpačiu.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3445 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Palukanų norma
    10 - 1 balsai (-ų)
Palukanų norma. (2011 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/palukanu-norma.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 15:10
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo