Palūkanų samprata ir pagrindinės savybės


Palūkanų samprata ir pagrindinės svybės. Palūkanos ir palūkanų norma. Palūkanų norma. Palūkanų norma kreditoriaus požiūriu. Palūkanų norma skolininko požiūriu. Pinigų laiko vertė. Nominali ir reali palūkanų norma. Kodėl 1000eur. nelygu 1000eur. Kreditingumo priedas. Palūkanų vertinimo būdai.


Palūkanos – tai paskolintų pinigų prieaugis per tam tikrą laikotarpį. Palūkanos yra pinigų suma, kurias kreditorius gauna už paskolintą kapitalą.

Pinigų laiko vertė nulemia, kad vieno valiutos vieneto(euro) perkamoji galia(vertė) dabar yra didesnė už jo vertę ateityje. Paprastos palūkanos:I=P*n*i uždirbamos tik nuo pradinės investicijų sumos Sudėtinėspalūkanos:FV=PV(1+i)n   ,                                         uždirbamos tiek nuo pradinės investicijų sumos, tiek nuo reinvestuotų anksčiau uždirbtų palūkanų.

Nominali palūkanų norma–palūkanų norma, kuria vykdomi sandoriai finansų rinkose. Ji tiesiogiai įtakoja VP kainą Reali palūkanų norma realią palūkanų normą sudaro nominali palūkanų norma sumažinta infliacijos dydžiu.

1000 eur. šiandien nėra lygu 1000 eur. po metų Bent dėl 3 priežasčių: Galimybės uždirbti palūkanas investuojant ir metų gale turėti daugiau Perkamosios pinigų galios sumažėjimo dėl infliacijos per metus Galimybė uždirbti palūkanas nėra garantuota –egzistuoja neapibrėžtumas arba rizika.

Kiekvienas emitentas pasižymi skirtingu kreditingumo lygiu, t.

  • MS PowerPoint 65 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (413 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Palūkanų samprata ir pagrindinės savybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Palūkanų samprata ir pagrindinės savybės. (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/palukanu-samprata-ir-pagrindines-savybes.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 20 d. 04:13
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!