Palyginamoji straipsnių analizė Krizės tema


Straipsnių turinių palyginimas. Pirminių šaltinių palyginimas. Lryto straipsnio šaltiniai. Delfi straipsnio šaltiniai. Min. straipsnio šaltiniai. Vaizdinės medžiagos palyginimas. N 3P principo panaudojimas. Krizės aprašymo būdai.


Palyginamąjai analizei pasirinkau 3 strapsnius iš ,,Delfi’’, ,,15min.’’ ir ,,Lrytas’’ portalų. Visi šie straipsniai – apie tą pačią krizę – stichinę nelaimę Fidžyje. Visi šie straipsniai publikuoti panašiu laiku.

Turinys tarp visų straipsnių – daugmaž panašus, jis apie stichinę nelaimę Fidžyje, įvykusią Vasario mėnesį. Pagrinde straipsniai skiriasi tuom, jog 15min. straipsnyje yra aprašoma pirminė, bet tuo pačiu seniausia informacija, nes pats straipsnis buvo išleistas sekmadienį, o kiti du likę straipsniai buvo išleisti diena vėliau, todėl juose aprašoma jau pasekmės ir nukentėjusių ar su nelaime susijusių žmonių komentarai.

Palyginau visų trijų straipsnių šaltinius ir išsiaiškinau, jog daugiausia šaltinių turėjo 15min. straipsnis, o mažiausiai šaltinių – tik du, turėjo Lryto.lt staripsnis.

Lryto parašytame straipsnyje buvo naudojama mažiausiai vaizdinės medžiagos – tik viena nuotrauka. Delfi straipsnyje – patalpinta galerija su 20 nuotraukų iš nelaimės vietos. 15min straipsnyje yra daugiausiai vaizdinės medžagos, jame patalpinta ir nuotraukų galerija ir vaizdo įrašas, kuriame yra rodomas Fidžis jau po smarkiausio visų laikų ciklono.

Straipsniuose yra aprašomi tik neigiami dalykai, todėl šis principas panaudojamas nėra.

  • Žiniasklaida Analizė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (391 žodžiai)
  • Auste
  • Palyginamoji straipsnių analizė Krizės tema
    10 - 10 balsai (-ų)
Palyginamoji straipsnių analizė Krizės tema. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/palyginamoji-straipsniu-analize-krizes-tema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:17
×