Pamatų siūlių remontas


Įvadas. Surenkamieji blokiniai pamatai. Įtrūkimų tipai. Pagrindiniai įspėjamieji ženklai, kad pamatus reikia apžiūrėti. Buvusi šilumos izoliacija. Remonto darbai. Hidroizoliacijos standartinis įrengimas. Darbo apsauga vykdant izoliavimus darbus. Išvados. Literatūros sarašas.


Laiku pastebėti bei panaikinti maži trūkumai užkerta kelią dideliems ir brangiems remontams. Veikiami aplinkos veiksnių, pamatai kinta nežymiai. Jei visgi pamatai pradeda trūkinėti – jie nebuvo pakankamai geros sudėties. Tačiau betoniniai ir blokiniai pamatai gali įtrūkti, ir kartais tai yra visai nepavojinga bei normalu. Svarbiausia – atpažinti, kurie įtrūkimai yra nereikšmingi, o kurie – rimti. Pamatų remontas nėra pigus. Kuo anksčiau pastebėti ir sutaisyti – tuo daugiau pinigų sutaupyta.

Surenkamieji pamatai paprastai susideda iš dviejų dalių – betoninės papėdės ir betoninių pamatų blokų. Šie blokai, rūsio įrengimo atveju, yra ir rūsio siena. Kasama tranšėja, arba pamatų duobė tuo atveju, jeigu namas įrengiamas su rūsiu.

Įrengiama papėdė. Tam yra trys populiarūs variantai. Jei apkrovos nėra didelės, pasak A. Šilabrito „papėdę galima suformuoti iš blokelių, juos paverčiant ant šono ir pastatant išilgai, tad blokelio ilgis tampa papėdės pločiu.“ Tarkime, jeigu blokelis yra 60 cm ilgio, pavertus jį ant šono galėsite įrengti 60 cm pločio papėdę, ant kurios bus galima montuoti blokelius. Kitas variantas - išlieti gelžbetoninę juostą. „Gelžbetoninė juosta įrengiama tuomet, jei yra didesnės apkrovos. Priklausomai nuo projekto, jos plotis siekia apie 60-80 cm. Paprastai dedami horizontalūs armatūros strypai (10-12 mm) ir skersinė armatūra (8-10 mm)“, - pasakoja A. Šilabritas. Taip pat yra gaminami ir specialūs, kur kas platesni pado blokai pamatams. Juos įmontavus, ant viršaus dedami pamatų blokeliai.

Šie blokeliai paprastai montuojami perrišant vertikalias siūles. Tačiau tuo atveju, jei surinkinėjama pakankmai ilga siena, kuri vėliau bus užpilta gruntu, blokai neperrišami, o dedami vienas ant kito, taip suformuojant atskirus stulpelius, tarp jų paliekant 30-40 cm tarpus. Tuomet montuojami klojiniai, sudedamas armatūrinis karkasas ir ertmė užbetonuojama. Taip susidarę stulpeliai susirakina per susiformavusią skylę ir grunto spaudimas jų neišstumia.

Surenkamuosius pamatus įrengti trunka greičiau nei monolitinius. Įrengimo greitis priklauso nuo darbų apimties, tačiau pašnekovas teigia, jog 4 darbininkai per dieną gali įrengti ne mažiau nei 60 pamatų blokų.

Įtrūkimai tarp betonų blokelių, siūlių sutrūkinėjimai dažniausiai yra pakankamai nereikšmingi. Pavieniai L formos įtrūkimai, ypač einantys žemyn, taip pat nėra stiprus pavojaus signalas. Tačiau ne prošal plyšius užsandarinti, sutvirtinti, bei labai atidžiai apžiūrėti rūsį ir išnaikinti drėgmę.

  • Microsoft Word 1189 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2212 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrius
  • Pamatų siūlių remontas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pamatų siūlių remontas. (2020 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pamatu-siuliu-remontas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 02:14
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo