Pamatų stiprinimas išilginėmis sijomis ir apgaubtu


Statybos kursinis darbas. Darbų atlikimo planas. Detali Pamatų pagilinimo darbų atlikimo technologija. Normatyvinių darbo sąnaudų skaičiavimo žiniaraštis. Techniniai ir ekonominiai rodikliai. Išvados. Literatūra.


Visų pirmą reikia pradėti nuo žemės darbų. Lauke didžioji dalis žemės kasama mechanizuotu būdu. Kasimo darbams atlikti nuomojamas mini ekskavatorius (bobcat). Kurio kaušo talpa yra 0.15m3. Duobė prie pamato kasama barais kas 2m. Nuo žemės paviršiaus duobės gylis turi but 1,2m. Šlaito nuolydis 1:0,5. Nuo Šlaito apatinio krašto iki pamato turi būti ne mažesnis atstumas nei 0,5m.

Pirmame aukšte, pagal sieną išardomos 0,20 m storio grindys. Grindų ardymas vyksta tokiais prietaisais kaip: perfaratorius, laužtuvas, kūjis ir jei reikia kastuvas. Pirma grindys yra sulaužmos perfaratoriumi, o vėliau gabalai yra išverčiami laužtuvais į paviršiu, galiausiai visas laužas yra išvežamas karučiais į lauke esantį specialų konteinerį.

Baigus kasti duobę, išardomos iš abiejų pusių sienos plytos horizontaliai 80mm ir vertikaliai nuo apačios 100mm. Taip pamatas ardomas kas 2m. Išimtos plytos pašalinamos iš duobės ir išvežamos su karučiu į specialų konteinerį.

Išmatuojama ir pažymima kur bus grežiamos reikiamose vietose 300 mm. gylio Ø 10 mm. skylės. Skylių gręžimas vyksta elektriniu grąžtu. Darbininkai su liniuote matuoja skylių vietas ir jas pažymi, o vėliau tose vietose kur pažymėta yra išgręžiamos skylės. Kai skylės yra išgręžiamos, tada į jas yra įstatomi armatūros strypai kurių Ø 10 mm. Jei armatūros strypai nelenda į skyles, tada yra panaudojamas plaktukas juos imušti.

Skylės grežiamos per siūles. Prakišus inkarą pro skylę užlenkiamas ir kitas galas.

Suvirinamas armatūros karkasas iš S400 ( 12mm išilginių strypų ir S400 ( 6mm skersinės armatūros strypų. Šis karkasas yra privirinamas prie armatūros strypų, kurie yra jau ikalti į išgręžtas skyles. Vienas darbininkas padavinėja armatūros strypus, kitas armatūra prilaiko, o trečias suvirina armatūrą. Armatūros karkasas dedasi ant specialių fiksatorių iš betono, kurie išlaiko 20 mm. apsauginį betono sluoksnį.

PERI „domino“ sistemos klojinių sienų betonavimui montavimas. Prieš montuojant klojinius reikia ištepti specialia alyva kuri neleistų betonui prikibti prie klojinių ir taip jie būtų geriau išardomi. Iš pradžių statomi „Peri“ surenkami klojiniai 0,45m sijos betonavimui. Statomi taip, kad būtu prigludę prie pamato papėdės. Kadangi naudojamas slankus betonas, iškart statome klojinius aukštyn ir apgaubtui - 50mm arčiau sienos. Sienos galuose, uždengiame lentomis.

Užkasama duobė viduje po 2,5 dienos, sutankinant gruntą kas 30 cm sluoksnį su vibro plokšte. Duobė užkasama kastuvais. Darbininkai atsiveža iškastą gruntą su karučiais ir iš karučių imdami gruntą užpila duobę, bet ne iki galo, palikdami 30 cm. naujoms grindims. Lauke užkasami pamatai su gruntu, kuris buvo nuo jų nukastas. Užkasant naudojamas 15 kw buldozeris. Gruntas užkasamas sluoksniais po 20 – 30 cm, kas kart sutankinant gruntą.

 • Statyba Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Sigitas
 • 17 puslapių (2477 žodžiai)
 • Kolegija
 • Statybos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 232 KB
 • Pamatų stiprinimas išilginėmis sijomis ir apgaubtu
  10 - 9 balsai (-ų)
Pamatų stiprinimas išilginėmis sijomis ir apgaubtu. (2015 m. Gegužės 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/pamatu-stiprinimas-isilginemis-sijomis-ir-apgaubtu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 18:54