Pamoka šiuolaikiškai Ugdymo turinio konkretinimas mokykloje


Pamoka šiuolaikiškai. Ugdymo turinio samprata. Ugdymo turinio proceso tikslas. Ugdymo turinio paradigmų sandūra. (Pagal P. Gudyno apibendrintus UNESCO švietimo dokumentus). Dvi mokymosi sampratos. Koks mokymas(is) yra geras? Aktyvūs ir pasyvūs mokiniai.


Ugdymo turinio konkretinimas mokykloje Planingai organizuota, reglamentuota tam tikrų dokumentų (standartai, programos) mokytojo ir ugdytinių veikla Mokytojo ir mokinių kūrybos procesas Mokymo(si) proceso elementas Žinios- veikla- rezultatas .

Ugdymo turinio paradigmų sandūra(Pagal P.Gudyno apibendrintus UNESCO švietimo dokumentus).

Kognityvistinė – tyrinėja mąstymo procesus mokantis. Mokymasis yra daug potyrių, kurie ne visada pastebimi išoriniame elgesyje. Mokinys aktyvus, tikslo siekiantis, gaunantis, apdorojantis ir kuriantis informaciją. Bihevioristinė – tyrinėja mokytojo elgesį ir kitus išorinius faktorius, įtakojančius mokymąsi. Mokyme ir mokymesi svarbiausi veiksniai yra mokymas (stimulas) ir mokymo rezultatas (reakcija). Mokinys suvokiamas kaip pasyvus gavėjas, kuris neatsako už tai, kaip mokosi ir išmoksta.

Mokymasis – tai dalykas, kurį darau pats, todėl sėkmė ar nesėkmė priklauso nuo manęs Pats turiu imtis veiksmų ir atsakomybės ir man pasiseks Galiu pakeisti esamą situaciją Proto būsena – užsidegęs Svarbu koncentruotis į Procesą: ką toliau turėčiau daryti? Tobulėjimą, bet ne tobulumą Pozityvumą, vengti negatyvumo Prisitaikantis, dėmesingas, pasitikintis savimi.

Mokymasis – tai dalykas, kurį man atlieka profesionalai, todėl sėkmė ar nesėkmė priklauso nuo dalykų, kuriems negaliu daryti jokios įtakos Negaliu paveikti mokytojo profesionalumo, savo protinių gebėjimų, savo talento tam darbui Jei nesimokau, kalti mokytojas, netinkami šaltiniai, esu tiesiog kvailas Proto būsena – bejėgis Koncentruojuosi į Tikėtinas blogas pasekmes Puikus rezultatas neįmanomas Negatyvumą Pralaimintis, fatalistas, beviltis.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 722 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (819 žodžiai)
  • Mokykla
  • Albertas
  • Pamoka šiuolaikiškai Ugdymo turinio konkretinimas mokykloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Pamoka šiuolaikiškai Ugdymo turinio konkretinimas mokykloje . (2017 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pamoka-siuolaikiskai-ugdymo-turinio-konkretinimas-mokykloje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 00:57
×