Pamokos konspektas mokytojams. Istorija Žalgirio mūšis.


Zalgirio musis zemelapis. Žalgirio mūšio žemėlapis. Zalgirio musis trumpai. Zalgirio musis referatas. Žalgirio mūšis vaikams. Pamoka zalgirio musis. Istorijos pamokų planai. Zalgirio musio pamokoms. Istorijos pamokų pavyzdžiai. Istorijos pamokos.

Pamokos planas - konspektas. Pamokos tema: „Žalgirio mūšis“ ir „Vytauto laikų Lietuva“. Pamokos dalys ir laiko išplanavimas. Mokytojo veikla. Mokinių veikla. Nuotraukos. Žemėlapiai. 1410 metų liepos 15dieną Vytautas su savo jungtine kariuomene ir Jogaila su lenkų kariuomene susikovė su kryžiuočiais ir jų talkininkais prūsų žemėje, netoli Žalgirio. Mūšiui labai sumaniai vadovavo Vytautas. Kautynės buvo žiaurios, daug tūkstančių karių jose padėjo galvas. Šitame mūšyje kryžiuočiai buvo visai sumušti. Daugybė jų žuvo, daug jų pateko į nelaisvę.(pasakojant rodomas kontūrinis žemėlapis (priedas Nr.4) per „Smart Bord“ lentą paaiškinama mūšio schema, parodoma kautynių vieta. Rodoma padidinta Žalgirio mūšio paveikslo nuotrauka (priedas Nr.2), trumpai aptariamos paveikslo detalės.). Kryžiuočių ordinui, kuris beveik du šimtus metų v argino Lietuvą, Vytautas sudavė mirtiną smūgį ir užkirto kelią į rytus. Po šito mūšio kryžiuočiai nebeatsigavo. Vėliau jie pasirašė tikos sutarti, atsižadėdami Žemaičių. Po Žalgirio mūšio Lietuva mažai bekariavo. Krašte nusistovėjo tvarka ir ramybė. Augo miestai, plėtėsi amatai ir prekyba, žmonės turtėjo, valstybė stiprėjo.

3)Kokių priemonių Vytautas ir Jogaila ėmėsi kovai prieš kryžiuočius? (1387m. Jogaila priėmė krikštą ir parvykęs iš Lenkijos į Lietuvą pradėjo krikštyti lietuvius.).

Pasiekęs tokios galybės, Vytautas nutarė galutinai atskirti Lietuvą nuo Lenkijos, padaryti ją visai nepriklausoma valstybe. Todėl jis nusprendė vainikuotis karaliumi. Paskyrė ir vainikavimo datą. Deja, karūnos susirinkę į iškilmę svečiai nesulaukė: pakeliui į Lietuvą, Lenkijoje, ji buvo pagrobta. Vytautas paskyrė kitą vainikavimo datą. Deja, jis pats jos nebesulaukė. Dideli smūgiai ir išgyvenimai pakirto 80-mečio kunigaikščio Vytauto sveikatą. Jis susirgo ir mirė savo mylimuose Trakuose 1430m. Spalio 27dieną.

Klausosi, užsirašo svarbius faktus, kuriuos padiktuoja ir liepia užsirašyti mokytoja. Atsakinėja į pateiktus klausimus bendrauja su mokytoja kai tai yra reikalinga (rodant kontūrinį žemėlapį).

Kokio dydžio Lietuva buvo Vytauto didžiojo laikais? (nuo Baltijos jūros iki Juodosios jūros, tai parodoma „Smart Bord“ lentoje vaizduojamame žemėlapyje).

Namų darbų uždavimas: kaip įsivaizduojate kryžiuočių riterį ir Lietuvos karį Žalgirio mūšyje? Nupiešti ir kitą pamoką atsinešti piešinį, bus trumpai aptariami piešiniai.

  • Microsoft Word 1241 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (648 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Pamokos konspektas mokytojams. Istorija Žalgirio mūšis.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pamokos konspektas mokytojams. Istorija Žalgirio mūšis.. (2010 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pamokos-konspektas-mokytojams-istorija-zalgirio-musis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:12
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo